Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türkiye Demir Çelikte Hızlı Büyüyor

İsdemir Genel Müdürü Giyici, Türkiye’nin demir çelik üretiminde üçüncü sıraya yerleştiğini belirterek, geçen yıl 1.5 kat üzerinde büyüme gerçekleşt

NTV-MSNBC
Türkiye Demir Çelikte Hızlı Büyüyor

b>İsdemir Genel Müdürü Giyici, Türkiye’nin demir çelik üretiminde üçüncü sıraya yerleştiğini belirterek, geçen yıl 1.5 kat üzerinde büyüme gerçekleştiğini söyledi.

İskenderun Demir Çelik Fabrikaları A.Ş (İSDEMİR) Genel Müdürü Atamer Giyici, Türkiye’nin son yıllarda gerçekleştirdiği demir-çelik üretimi ile Avrupa ülkelerini geride bırakarak, Çin ve Hindistan’ın ardından üçüncü sıraya yerleştiğini söyledi. Giyici, Türkiye’nin geçen yıl, demir çelik sektöründe yüzde 7.7 oranı ile dünya ortalamasının 1.5 kat üzerinde büyüme gerçekleştirdiğini ifade etti.

Kişi başına demir çelik tüketiminin Türkiye’de 200 kilo olduğunu belirten Giyici, “Bunu iki katına çıkarmalıyız. Buna bağlı olarak tesislerimizin de kapasitelerini iki katına çıkarmaları gerekiyor. Biz yol haritamızı belirledik, hedefimiz 2.5 kat daha fazla üretim. Bunun için çalışıyoruz.” dedi.
Giyici, İSDEMİR’in üretim artışına yönelik, 1.4 milyar dolar maliyetli 35 projeyi hayata geçirmeye hazırlandığını kaydederek, “Kişi başına düşen üretim miktarımız 350 ton, hedefimiz ise bunu 750 tona çıkarmaktır. İSDEMİR hedefleri ile bir dünya şirketi olacaktır” diye konuştu.

Giyici, AB Komisyonu tarafından hazırlanan ilerleme raporuna ilişkin olarak da, elde edilen sonucun sevindirici olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Tam üyelik sürecinde mevcut ekipmanlarımızı modernleştirir ve geliştirirsek, inanıyorum ki, Türk şirketleri Avrupa’da pek çok şirketi satın alabilecek konumda olur.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiye-demir-celikte-hizli-buyuyor_19036.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!