Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Türkiye Müteahhitler Birliği'nden Saldırı Açıklaması

Türkiye Müteahhitler Birliği Başkakanı Mithat Yenigün, Türkiye-Rusya ilişkilerinin normale dönmesi adına yoğun bir çaba gerçekleştiren Rusya'nun Büyükelçisi Karlov'a yönelik saldırıyı sert bir dille kınadı.

yapi.com.tr
Türkiye Müteahhitler Birliği'nden Saldırı Açıklaması

Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, dün Ankara'da Rusya Büyükelçisi Karlov'a yönelik saldırıyı kınadığını açıkladı. Yapılan açıklamada, Karlov'un Türkiye-Rusya ilişkilerinin normalleşmesinde önemli roller oynadığına vurgu yapıldı.

Türkiye Müteahhitler Birliği açıklaması

Yaptığı yazılı açıklama ile Ankara'da Andrey Karlov'a yapılan saldıyı üzüntüyle öğrenmiş olduklarını belirten Yenigün, "Sayın Karlov’la göreve geldiği günden beri çok yakın ilişkilerimiz ve çalışma fırsatımız oldu. Kendisinin Türkiye-Rusya arasında uçak kazasının ardından yaşanan derin krizin atlatılmasında harcadığı büyük çaba ve emeğe bizzat şahit olduk. Türkiye Müteahhitler Birliği olarak, Sayın Putin’in Türkiye ziyaretinden hemen önce 30 Eylül günü kendisini Ankara’da ağırlama fırsatı bulmuştuk." dedi.

Yoğun diplomasi trafiğinin mimarı

Karlov'un Türkiye ile Rusya krizinin aşılmasında yoğun bir diplomasi trafiğini yönlendirdiğini ve gerekli tüm çevrelerle ilişki kurduğunu hatırlatan Yenigün: "Sayın Karlov üyelerimizin ve birçok büyükelçinin hazır bulunduğu toplantımızda yaptığı konuşmada, “Son dönemin en derin krizini aşmış bulunuyoruz. Türk şirketlerini saygıyla anıyoruz ve Türk müteahhitlerinin Rusya’ya dönmelerini bekliyoruz" mesajlarını vermişti..." şeklinde konuştu.

Sayın Andrey Karlov, yoğun bir diploması trafiği yürütmüş, ilgili tüm çevrelerle ilişkiler kurmuş ve süreci çok titiz bir şekilde yönetmişti. Sayın Karlov üyelerimizin ve birçok büyükelçinin hazır bulunduğu toplantımızda yaptığı konuşmada, “Son dönemin en derin krizini aşmış bulunuyoruz. Türk şirketlerini saygıyla anıyoruz ve Türk müteahhitlerinin Rusya’ya dönmelerini bekliyoruz” diyerek çok açık ve net mesajlar vermiş ve ilişkilerin normale dönmesi konusunda büyük bir adım atmıştı."ifadelerini kullandı

Saldırının Türkiye ile Rusya arasındaki köklü dostuğu bozamayacağını da söyleyen Yenigün: "Bu güçlü birlikteliğin, bu saldırıyı gerçekleştirenlerin amaçlarına ulaşmalarına da asla izin vermeyeceğinden hiç şüphe duymuyoruz.” şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiye-muteahhitler-birliginden-saldiri-aciklamasi_153086.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!