Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Türkiye Prefabrik Birliği'nden HAS Mimarlık’a Ödül Geldi

HAS Mimarlık, ING Bank Kahramanmaraş IT ve Operasyon Merkezi binasının mimari projesiyle, “Türkiye Prefabrik Birliği Altın Kiriş Ödülü" kapsamında “2012-2014 Dönemi Yapıt Ödülü”nü almaya hak kazandı.

yapı.com.tr
Türkiye Prefabrik Birliği'nden HAS Mimarlık’a Ödül Geldi

HAS Mimarlık, ING Bank Kahramanmaraş IT ve Operasyon Merkezi binasının “doğru hazırlanan mimari projesi ile prefabrikasyon teknolojisini kullanarak nitelikli bir mimari ile kısa sürede bitirilebilmesine olanak sağlaması” nedeniyle “2012-2014 Dönemi Yapıt Ödülünü” almaya hak kazandı.

Ödülü,Ödülü, HAS Mimarlık ortaklarından Ayşe Hasol Erktin aldı.

Ödül, 17 Mayıs’ta, İTÜ Maçka Mustafa Kemal Amfisi’nde, Beton Fabrikasyonda Yeni Arayışlar Konferansı açılış töreninde verildi. Yaklaşık 600 kişinin çalıştığı 4500 m2 alana yayılan binanın tasarımında, stresin yoğun olduğu çağrı merkezi ortamında çalışanların motivasyonunun sağlanmasına önem verildi. Projede, çalışılan mekânın, çalışanların beş duyusunu da rahatlatması ve dışarıdan gelebilecek olumsuz uyarıları kapatabilecek şekilde tasarlanması dikkate alınarak, akustik, ısıtma- soğutma sistemleri ve aydınlatma düzeni konusunda gerekli çalışmalar sağlandı.

Türkiye Prefabrik Birliği tarafından iki yılda bir çeşitli dallarda verilen “Türkiye Prefabrik Birliği Altın Kiriş Ödülü” prefabrikasyonun gelişmesini ve yaygınlaşmasını amaçlıyor. Ödüller, prefabrikasyonda araştırma, geliştirme, tasarım, uygulama ve yaygınlaştırma alanlarında yapılan çalışmaları gerçekleştiren veya bu çalışmalara katkıda bulunan kişi ve kuruluşları kapsıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiye-prefabrik-birliginden-has-mimarlika-odul-geldi_144855.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!