Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Türkiye, Yaptırımlar için Bekleyecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya'nın yaptırımları konusunda biraz sabırlı olalım, duygusal davranmayalım" dedi.

yapi.com.tr/AA
Türkiye, Yaptırımlar için Bekleyecek

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Rus uçağının düşürülmesinin ardından Rusya'nın Türkiye'ye karşı açıkladığı yaptırımlar karşısında Türkiye'nin atacağı olası adımlara ilişkin sabırlı olacaklarını ve duygusal davranmayacaklarını belirtti.

Türkiye'nin geçen hafta sınır ihlali yapan bir Rus savaş uçağını düşürmesinin ardından Moskova yönetimi Türkiye'ye özel uçak seferlerinin durdurulması, tur firmalarından Türkiye'ye tatil paketi satmamalarının istenmesi, bazı Türk ithal ürünlerinin yasadışı yapılması ve Türk firmaları ve vatandaşlarının ekonomik aktivitelerinin durdurulması veya azaltılmasını öngören yaptırım kararnamesini devreye almıştı.

İklim Zirvesi'ne katılmak üzere gittiği Paris'te bu adımlar karşısında Türkiye'nin de Rusya'ya yaptırım uygulayıp uygulamayacağı sorulan Erdoğan, "Biraz sabırlı olalım. Biz duygusal davranmayalım. Bütün bunların hepsini görelim. Eteklerde ne kadar taş varsa dökülsün, ondan sonra bizde de varsa birikmiş taşlar, biz de dökmeye başlarız" değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Paris'te herhangi bir görüşme olup olmayacağına ilişkin sorular üzerine ise "Rusya'ya karşı iyi niyetimizi ortaya koyduk. Görüşme talep ettik, süreci takip ediyoruz" dedi.

Erdoğan uçağın düşürülmesinin ardından birkaç kez Putin'e Paris'te ikili görüşme yapma çağrısında bulunmuş ancak Kremlin yönetimi bir görüşme planlanmadığını duyurmuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiye-yaptirimlar-icin-bekleyecek_138474.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!