Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Türkiye'nin En Soğuk İlinde Mantolamaya Büyük İlgi

Yapı sektörüne Mardav, Kalekim ve Dow Chemical tarafından armağan edilen Blue’ Safe Mavi Kale, enerji tasarrufuna dikkat çekmek için yürüttüğü "Türkiye’yi Mantoluyoruz" kampanyasının eğitim ayağını başlattı. Kışın kapıda olduğu şu günlerde, Türkiye’nin en soğuk ili olan Kars’ta başlayan eğitimler başarıyla tamamlandı.

yapi.com.tr
Türkiye'nin En Soğuk İlinde Mantolamaya Büyük İlgi

Blue’ Safe Mavi Kale, enerji tasarrufuna dikkat çekmek için yürüttüğü "Türkiye’yi Mantoluyoruz" kampanyasının eğitim ayağını başlattı. Kışın kapıda olduğu şu günlerde, Türkiye’nin en soğuk ili olan Kars’ta başlayan eğitimler başarıyla tamamlandı.

Kars’ın merkez halk eğitim merkezinde gerçekleşen eğitimde Mardav Grup Ürün Müdürü Gülçin Düşüt’ün verdiği bilgiler Kars halkı tarafından ilgiyle izlendi. Sunumda enerji tasarrufu konusunda bireysel olarak yapılabileceklerin yanı sıra, bunlardan biri olan yalıtımın avantajları, ve doğru yalıtım kuralları gibi günlük bilgiler verildi. 150 kişinin katıldığı eğitimlere özellikle kadınların ilgisi büyüktü. .

Tüm dünyada gittikçe önem kazanan enerji tasarrufu ile küresel ısınmaya karşı önlem alınması konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan Blue’Safe Mavi Kale, Türkiyenin farklı bölgelerinden 5 tarihi yapıyı seçmişti. Proje kapsamında yer alan İstanbul,  Ankara, İzmir ve Trabzon’un yanısıra Kars’tan da 12 Havari Kilisesi (Kümbet Camii) sembolik olarak mantolanmıştı. Seçilen yapılar moda tasarımcısı Ümit Ünal’ın özel tasarımlarıyla ‘manto’ giymişti.

Projenin bilgilendirme, bilinçlendirme ayağındaki eğitimler bundan sonra İzmir, Trabzon, İstanbul, Ankara illerinde devam edecek. Uzun vadede tüm Türkiye’ye ulaşmayı planlayan Blue’Safe Mavi Kale 2011 içinde 2.000 kişiye eğitim vermeyi hedefliyor. 2011’de de devam edecek projede amaç, tüm Türkiye’yi Mantolamak.

ETİKETLER: firma enerji
http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiyenin-en-soguk-ilinde-mantolamaya-buyuk-ilgi_84602.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!