Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Türkiye'nin İlk ETA Belgesi MİNEPOR'a

AKG Gazbeton’un ısı yalıtım plağı MİNEPOR, Türkiye'de Avrupa Teknik Onayı (ETA) Belgesi almaya hak kazanan ilk ürün oldu.

yapi.com.tr
Türkiye'nin İlk ETA Belgesi MİNEPOR'a

Avrupa Teknik Değerlendirme Kuruluşları Birliği (EOTA) tarafından verilen, Türkiye'de ise İnşaat Teknik Değerlendirme ve Bilimsel Araştırma Kurumu (İTB Araştırma Kurumu) tarafından düzenlenen Avrupa Teknik Onayı (ETA) Belgesi'ni almaya hak kazanan AKG Gazbeton’un ısı yalıtım plağı MİNEPOR; başka hiçbir test ya da belgeye ihtiyacı olmadan Avrupa Birliği'nin (AB) 28 üye ülkesine, Avrupa Ekonomik Bölgesi ülkelerinin tamamına, İsviçre’ye ve AB ile karşılıklı tanıma anlaşması imzalamış olan tüm ülkelere doğrudan ihraç edilebilecek.

MiNEPOR, mineral esaslı yapısı sayesinde yangın güvenliği sağlayan A1 sınıfı hiç yanmaz ısı yalıtım malzemesi olarak öne çıkıyor. Isıl iletkenlik değeri 0,05 W/mK olan MİNEPOR, yalıtım performansı ile eski ve yeni yapılarda kullanılan dayanıklı bir yalıtım sistemi. Sağlam, yanmaz, hafif, yüksek ısı yalıtımı ve sağladığı enerji tasarrufu sayesinde eski ve yeni tüm binalara değer katma iddiasındaki MİNEPOR; dışa bağımlı olmayan, doğal çevreyi tahrip etmeyen hammaddesi sayesinde sürdürülebilir binaların da tercihi. İçerisinde bulunan bor ve diğer bileşenleri ile mükemmel gözenek yapısı ve yüksek dayanım gücüne sahip.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiyenin-ilk-eta-belgesi-minepora_131067.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!