Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türkmenistan'da Türk şirketleri Hastane ve Konut İşleri Aldı

Türk inşaat şirketlerinin en çok iş aldıkları ülkelerden Türkmenistan'da Türk müteahhitlik şirketleri yeni ihaleler kazandı.

yapi.com.tr / AA
Türkmenistan'da Türk şirketleri Hastane ve Konut İşleri Aldı

Türkmenistan'da, inşaat sektöründe uzun yıllar faaliyet gösteren Çalık Holding bünyesindeki GAP İnşaat, başkent Aşkabat'ta ilkyardım ve acil sağlık hizmetleri merkezlerinin inşaatının ihalesini kazandı. GAP İnşaat, başkent Aşkabat'ta ve diğer 4 vilayette ilk yardım merkezileri inşa edecek.

Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, ülkede sağlık hizmetlerini geliştirmek amacıyla yeni kararnameler imzaladı. Türkmen lider, imzaladığı kararlar ile Türk şirketlerine yeni işler verdi. Çalık Holding, Aşkabat'ta 200 yataklı, Balkan, Mari, Lebap ve Daşoğuz vilayetlerinde 30 yataklı ilkyardım merkezleri inşa edecek. Aşkabat'taki ilkyardım merkezi 230 ambulans kapasiteli, diğer merkezlerde ise 30'ar ambulans bulundurulacak.

Bu arada, başka bir Türk şirketi Aşkabat'ta kardiyoloji hastanesinin inşaat ihalesini kazandı. 350 yataklı hastane, modern tıbbi cihazlar ile donatılacak.

Doğu Akdeniz İnşaat şirketi ise 11 milyon dolara Türkmenistan Başsavcılığına 5 katlı 40 daireli 2 bina inşa edecek.

Türkmenistan'da iş yapan Türk müteahhitlik şirketleri 2012 yılının ilk 3 ayında 640 milyon dolarlık proje üstlendiler. Geçen sene Türk şirketleri Türkmenistan toplam 63 projenin yapımını üstlenirken, projelerin bedeli 3 milyar 270 milyon doları bulmuştu. Yaşanan küresel krize rağmen, ülkedeki imar çalışmalarını devam ettiren Türk şirketleri, 2010 yılında da 4,5 milyar dolarlık iş almıştı. Türk inşaat şirketlerinin, 1991 yılından beri aldıkları işin toplam hacmi ise 25 milyar doları aştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkmenistanda-turk-sirketleri-hastane-ve-konut-isleri-aldi_91459.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!