Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TÜSİAD International Heyeti, İtalyan Sanayicileri ile Bir Araya Geldi

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) International heyeti, İtalya'daki muadil kuruluşu İtalyan Sanayiciler Konfederasyonu (CONFINDUSTRIA) ile İstanbul'da bir araya geldi.

yapi.com.tr / AA
TÜSİAD International Heyeti, İtalyan Sanayicileri ile Bir Araya Geldi

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) International heyeti, İtalya'daki muadil kuruluşu İtalyan Sanayiciler Konfederasyonu (CONFINDUSTRIA) ile İstanbul'da bir araya geldi.

TÜSİAD'tan yapılan açıklamaya göre, Haziran 2011 tarihinde Roma'da CONFINDUSTRIA ile yapılan toplantı sonrasında İtalya'ya yönelik başlatılan girişim doğrultusunda, bugün CONFINDUSTRIA'nın Uluslararası İlişkilerden sorumlu Başkan Yardımcısı Paolo Zegna başkanlığındaki İtalyan heyeti TÜSİAD'ı ziyaret ederek, TÜSİAD International Başkanı Osman Boyner başkanlığındaki TÜSİAD ve sektörel dernek temsilcilerinden oluşan heyet ile bir araya geldi.

Toplantıda Türkiye ve İtalya arasında önümüzdeki döneme ilişkin sektörel işbirliği imkanları ele alınarak yol haritası çizildi. TÜSİAD heyetinde, TÜSİAD International Başkanı Osman Boyner, Onursal Başkanı Aldo Kaslowski, Başkan Yardımcısı Selçuk Saraçoğlu ve Yürütme Kurulu Üyesi Guiseppe Farina yer aldı.

Haziran 2011'de İtalya ve Türkiye arasındaki ikili ekonomik ilişkilere ivme kazandırmak amacıyla TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner başkanlığındaki TÜSİAD heyeti Roma'ya bir ziyaret düzenleyerek İtalya'daki muadil kuruluşu İtalyan Sanayiciler Konfederasyonu (CONFINDUSTRIA) Başkanı Emma Marcegaglia başkanlığındaki heyet ile bir toplantı gerçekleştirmişti.

Ziyarette Türkiye ve İtalya arasındaki işbirliğinin sektör bazlı olarak geliştirilmesinin ve önümüzdeki dönemde yürütülecek olan ortak iş geliştirme etkinliklerinde sektörel derneklerinde yer almasının gerekliliği konusunda mutabakata varılmıştı.

ETİKETLER: ekonomi kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/tusiad-international-heyeti-italyan-sanayicileri-ile-bir-araya-geldi_90782.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!