Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ukrayna'nın İlk Türkçe Ülke Raporu Yayınlandı

Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği tarafından hazırlanan ilk Türkçe ayrıntılı Ukrayna Ülke Raporu yayınlandı.

yapi.com.tr / AA
Ukrayna'nın İlk Türkçe Ülke Raporu Yayınlandı

Ukrayna hakkında yayınlanan en kapsamlı Türkçe rapor olma iddiasını taşıyan çalışma, Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği'nin (TUSİB) katkılarıyla Genel Sekreter Faik Serkan Bağ tarafından hazırlandı. Ekonomik ve finansal konularda ayrıntılı bir şekilde hazırlanan raporda Ukrayna hakkında genel bilgiler, Ukrayna dış ticareti, Ukrayna-Türkiye dış ticaret ilişkileri, Dünya Ticaret Örgütü ve Ukrayna ilişkileri, Ukrayna'nın rekabet gücü, yatırımlar, GSHY ve büyüme, enflasyon, Ukrayna'nın borçları, bankacılık ve finans, işsizlik ile ilgili konular yer aldı.

Ülke raporu Türk toplumunun kullanımına açık

TUSİB Genel Sekreteri F. Serkan Bağ, "Hazırlanan ülke raporunun Ukrayna’daki Türk toplumuna faydalı olmasını umuyoruz. Ukrayna ekonomisi ve finansal yapısı hakkında yapılan en kapsamlı raporlardan birini yayınladık. TUSİB olarak Ukrayna'ya iş yapmaya gelen, bu ülkede iş yapan Türk işadamlarımızın Ukrayna’ya ilişkin farkındalık seviyelerini arttırmayı hedefledik. Ukrayna ülke raporlarını altı aylık periyodlarda, Türk toplumunun hizmetine sunacağız” dedi. Bağ, Türkiye ekonomisi ile ilgili olarak da Ukrayna dilinde bir raporun hazırlanmasının planlandığı ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ukraynanin-ilk-turkce-ulke-raporu-yayinlandi_112572.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!