Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ulus'taki Tarihi Valilik Binası 29 Ekim'e Yetiştirilmeye Çalışılıyor

Ankara Valiliği binasındaki restorasyon çalışmaları devam ediyor. Geçen yıl başlayan restorasyon çalışmalarının 29 Ekim'de bitirilmesi planlanıyor.

Zaman Gazetesi
Ulus'taki Tarihi Valilik Binası 29 Ekim'e Yetiştirilmeye Çalışılıyor

SPAN lang=EN> Ankara Valiliği binasındaki restorasyon çalışmaları devam ediyor. Geçen yıl başlayan restorasyon çalışmalarının 29 Ekim'de bitirilmesi planlanıyor.

Valilik binasındaki çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Kemal Önal, Cumhuriyet döneminden önce kurulan valilik binasındaki çalışmaların detaylı bir projeye dayandığı için yavaş gittiğini belirtti. Anlamı olması bakımından 29 Ekim tarihine kadar restorasyon çalışmalarını bitirmek istediklerini aktaran Önal, "Çeşitli sebeplerden ötürü gecikme yaşandığı takdirde yıl sonuna kadar binamıza taşınmış olacağız" dedi.

TOKİ tarafından restoresinin yapıldığı Ankara Valilik binasında yetkililerle restorasyon çalışmalarını inceleyen Vali Önal, amaçlarının orijinaline sadık kalarak restore çalışmasını tamamlamak olduğunu bildirdi. Ulus Tarihi Kent Projesi ile birlikte Ulus'un hak ettiği görünüme kavuşacağını dile getiren Önal, Maliye Bakanlığı'na bağlı Gümrük Müsteşarlık binasının da valiliğe dahil edileceğini söyledi. TOKİ ile yapılan ihale sürecinin uzamasının da, işlerde gecikmeye yol açtığını savunan Önal, "Restore çalışmalarını ağır adımlarla, güzel şekilde götürüyoruz. İşin gereği de bunu gerektiriyor sanıyorum. İstanbul'da Milli Saraylar'dan gelen bir ekiple de perde, mobilya ve aydınlatma konuları görüşülüyor" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ulustaki-tarihi-valilik-binasi-29-ekime-yetistirilmeye-calisiliyor_62733.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!