Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Üsküdar Devlet Hastanesi Yenilenecek

Üsküdar Devlet Hastanesi’nin yıkılıp yeniden yapılmasına karar verildi. Yeni hastane inşaatı için hazırlanan imar planları İBB Meclisi’nde oyçokluğu ile kabul edildi.

yapi.com.tr
Üsküdar Devlet Hastanesi Yenilenecek

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, Üsküdar Devlet Hastanesi'nin yıkılıp yeniden yapılacağını ancak alanda uygulamanın dayanağı olacak alt ölçekli imar planının bulunmadığını belirterek 1/1000'lik imar planı değişikliği hazırlanmasını istedi. Talep doğrultusunda Üsküdar Belediyesi’nin geçtiğimiz haziran ayında hazırladığı plan, onay için İBB Meclisi'ne gönderildi. Plan değişikliği, AKP-MHP grubunun oyları CHP-İYİ Parti grubunun muhalefeti ile kabul edildi.

Sözcü’den Özlem Güvemli’nin haberine göre; yaklaşık 64 bin metrekarelik hazineye ait parselin 58 bin metrekarelik kısmı için ilçe belediyesinin hazırladığı plan değişikliği ile “sağlık tesisi alanı” olarak işaretli bölümün bir kısmı “belediye hizmet alanı-sosyal kültürel merkez” olarak işaretlendi. Mevcut park alanının bir kısmı da “sağlık tesisi ve sosyal tesis alanı-rehabilitasyon ve bakım merkezi” fonksiyonuna alındı. Plan değişikliği ile yeni bir yol düzenlemesi de yapıldı. Kurul kararı doğrultusunda Üsküdar Fikir Sanat Merkezi Burhan Felek Bey Köşkü ve Tebessüm Kafe plana “tescilli bina” olarak işlendi.

“Park yapılaşmaya açıldı”
Plan değişikliği ile ilgili görüşü sorulan İBB Ulaşım Planlama Müdürlüğü, park alanının kısmen sağlık ve sosyal tesis alanına alınarak yapılaşmaya açıldığını ve bunun bölgeye ek inşaat alanı getirerek ulaşım taleplerini arttıracağını bildirdi. Plan ile parsel içindeki 12 metrelik yolun ve yol kenarı cep otoparklarının iptal edilerek sağlık tesisi alanına alındığı, bunun yerine 10 metrelik yeni imar yolu önerilmesinin; ulaşım alt yapısını azaltıp 12 metrelik yolun devamlılığını bozduğu belirlendi. Üsküdar Belediye Başkanlığı Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü de yakında açılacak olan alışveriş merkezi nedeniyle yoğun araç trafiği oluşacağından 12 metrelik yolun korunması istendi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/uskudar-devlet-hastanesi-yenilenecek_187140.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!