Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Üsküdar Belediyesi, Borçlarına Karşılık Arazilerini Veriyor

Üsküdar Belediye Meclisi’nin aralık ayı oturumunda AKP’li ve MHP’li meclis üyelerinin oylarıyla kabul edilen tekliflerle, belediyeye ait taşınmazlar Maliye Hazinesi’ne devredildi.

yapi.com.tr
Üsküdar Belediyesi, Borçlarına Karşılık Arazilerini Veriyor

Üsküdar Belediye Meclisi’nde, Kısıklı Mahallesi’nde bulunan ve imar planlarında “ilköğretim tesisleri” alanı olarak geçen, toplam büyüklüğü yaklaşık 790 metrekare olan iki parselin, belediye şirketi Üsküdar Personel A.Ş.’nin vergi borçlarına karşılık Maliye Hazinesi’ne devredilmesine karar verildi.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre; Meclis’te, Selimiye Mahallesi’nde bulunan ve imar planlarında “karakol” alanı olarak geçerek belediyeye ait 560 metrekare büyüklüğündeki taşınmazın da belediyenin vergi borçlarına karşılık Maliye Hazinesi’ne devredilmesine karar verildi. Uzun bir süre polis merkezi olarak kullanılan arazinin üzerindeki taşınmaz şimdi de Üsküdar İlçe Seçim Kurulu olarak kullanılıyor.

Neden satıyorsunuz?
CHP’li meclis üyeleri belediye ait taşınmazların devrine “Belediyemizin vergi borçlarını ödemek için yeteri kadar bütçesi varken ödemiyorsunuz. Borçları ödememeyi alışkanlık haline getirdiniz. Büyükşehir Meclisi’nde gayrimenkul satışına hayır diyorsunuz ama Üsküdar’da sürekli taşınmaz ve arazi satıyorsunuz.” ifadeleriyle karşı çıkarak ret oyu kullandı. Ancak bu teklifler AKP’li ve MHP’li meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi.

Kasada para da var
Üsküdar Belediye Meclisi’nin CHP’li Üyesi Aziz Yağmur, Belediye Meclisi’nden geçen bu kararlara tepki göstererek, “Üsküdar Belediyesi’nin bütçe olarak Esenyurt Belediyesi’nden sonra İstanbul’un en büyük ikinci bütçesine sahip ilçe belediyesi. Üsküdar Belediyesi, kasasında parası olmasına rağmen vergi borçlarını ödemiyor ve borçlarına karşılık arazilerini, taşınmazlarını Hazine’ye devrediyor. Biz de haklı olarak ‘paranız var ve neden ödemiyorsunuz?’ diye soruyoruz. AKP, kaybedeceğini bildiği için ne var ne yoksa satıyor.” dedi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/uskudar-belediyesi-borclarina-karsilik-arazilerini-veriyor_188476.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!