Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Van'ın İlçe ve Köylerinde 12 Öğretmen Lojmanı 'Çelebi Evi'ne Dönüştürülecek

Çelebi Hava Servisi, depremde hayatını kaybeden öğretmenlerin anısına Van'ın ilçe ve köylerinde 12 adet öğretmen lojmanını 'Çelebi Evi'ne dönüştürecek. Lojmanlara, depremde hayatını kaybeden öğretmenlerin adı verilecek.

yapi.com.tr / AA
Van'ın İlçe ve Köylerinde 12 Öğretmen Lojmanı 'Çelebi Evi'ne Dönüştürülecek

Çelebi Hava Servisi, depremde hayatını kaybeden öğretmenlerin anısına Van'ın ilçe ve köylerinde 12 adet öğretmen lojmanını 'Çelebi Evi'ne dönüştürecek. Lojmanlara, depremde hayatını kaybeden öğretmenlerin adı verilecek. Çelebi Hava Servisi'nden yapılan açıklamaya göre, Çelebi Hava Servisi Yönetim Kurulu Başkanı Can Çelebioğlu ve Başkan Vekili Canan Çelebioğlu Tokgöz'ün, Milli Eğitim Bakanlığı'na müracaat ederek, Van'ın ilçe ve köylerindeki 12 öğretmen lojmanın yeniden yapılandırılması konusundaki taleplerini sunacakları ve ihtiyaç duyulan okullarla ilgili yönlendirme isteyecekleri belirtildi.
    
Bölgedeki hava şartlarının izin verdiği sürece çalışmaların sürdürüleceği ve bu çalışmanın ilkbahar ve yaz aylarında mutlak bir şekilde tamamlanacağı belirtilen açıklamada, ayrıca bu lojmanların bağlı bulunduğu ilköğretim okulları öğrencilerinin bir senelik kırtasiye malzemelerinin de Çelebi tarafından temin edileceğini bildirildi.

''50'nci Yıl'da 50 Çelebi Evi''
    
Türkiye'de öğretmenlere yönelik ilk sosyal sorumluluk projesini planlayan ve sürdüren Çelebi, ''50'nci Yıl'da 50 Çelebi Evi'' sloganı ile Milli Eğitim Bakanlığı ve TOÇEV ile birlikte 'Evimdeyim' projesini hayata geçirdi. Özellikle doğu illerinde zor şartlarda eğitim vermeye çalışan öğretmenlere çağdaş ve yuva sıcaklığında lojman olanakları sunan 'Evimdeyim' projesi, eğitimcilerin öğretime daha fazla odaklanabilmelerini sağlayabilmek amacıyla oluşturuldu. 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen köy ilköğretim okullarının öğretmen lojmanları, temelden çatıya yenilenirken, içleri de beyaz eşya, oturma üniteleri, yatak odası, televizyon ve mutfak malzemeleri gibi temel eşyalar ile birlikte, öğretmenlerin sadece bavullarıyla gelip yaşayacakları çağdaş birer yuvaya dönüştürülüyor. Yaşanan deprem felaketi öncesinde Van'da da 5 adet öğretmen lojmanı, 'Çelebi Evi'ne dönüştürülmüştü.

http://www.yapi.com.tr/haberler/vanin-ilce-ve-koylerinde-12-ogretmen-lojmani-celebi-evine-donusturulecek_89569.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!