Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Varlık Fonu Müteahhit Mi Olacak?

Türkiye Varlık Fonu’nun İstanbul Finans Merkezi projesinin 465 bin metrekarelik bölümünün 1.6 milyar TL karşılığında devralmasına tepki geldi. CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, “Fon müteahhitlik yapmak için mi kuruldu” dedi.

yapi.com.tr
Varlık Fonu Müteahhit Mi Olacak?

Türkiye Varlık Fonu'nun (TVF) , İstanbul Finans Merkezi projesinin 465 bin metrekarelik kısmını 1.67 milyar TL karşılığında devralması tepkiyle karşılandı. Varlık Fonu'nun istihdam yaratacak projelere odaklanması gerektiği belirtiliyor. Sözcü'den Başak Kaya'nın haberine göre; CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, “Bu projeden 3 yüklenici firma çekildi ve işlerini Varlık Fonu'na devretti. Varlık Fonu müteahhitlik hizmetleri için mi kuruldu? Türkiye dev bir şantiye alanına çevrildi. Genç işsizliğin yüzde 25 olduğu ülkemizde, gençlere sunulan tek istihdam alanı inşaat işçisi olmaktır'' dedi.

Tarhan yaptığı açıklamada görevi, sermaye piyasalarında araç çeşitliliği ve derinliğine katkı sağlamak, yurtiçinde kamuya ait varlıkları ekonomiye kazandırmak olan TVF'nin inşaat projelerine ortak edilmesine tepki gösterdi.

Tarhan şunları söyledi: “Vatandaşın parasını betona gömmek, ekonomik kriz içerisinde olan ülkemize hiçbir katkı sağlamayacaktır. Varlık Fonu, müteahhitlik işleri için mi kurulmuştur? Projenin yüklenici firmalarından olan 3 şirket, Ağaoğlu, İntaş ve YDA çekilmek istiyor. Finans merkezi inşaatını Varlık Fonu eliyle devlet üstleniyor. Proje önce 2018'e sonra 2020'ye daha sonra 2022'ye ertelendi. Devlet destekli şirketler bile bu projenin altından kalkamıyor. TVF eliyle inşaat işine girilmesi iş bilmezlikten öte ihanettir.”

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/varlik-fonu-muteahhit-mi-olacak_175174.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!