Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Varyap, 'Contemporary Istanbul'daydı

Varyap, bu yıl beşincisi düzenlenen ve Türkiye'nin en geniş kapsamlı çağdaş sanat etkinliği Contemporary Istanbul’a, ünlü heykeltıraş Seçkin Pirim tarafından tasarlanan bir eserle katıldı. Varyap, geçtiğimiz yıl da aynı etkinliğe, 10'u ressam, 4'ü heykeltıraş olmak üzere, 14 sanatçının eseriyle katılmıştı.

yapi.com.tr
Varyap, 'Contemporary Istanbul'daydı

Varyap, bu yıl beşincisi düzenlenen ve Türkiye'nin en geniş kapsamlı çağdaş sanat etkinliği Contemporary Istanbul’a, ünlü heykeltıraş Seçkin Pirim tarafından tasarlanan bir eserle katıldı. Varyap, geçtiğimiz yıl da aynı etkinliğe, 10'u ressam, 4'ü heykeltıraş olmak üzere, 14 sanatçının eseriyle katılmıştı.

Türkiye’deki en büyük ve en önemli sanat etkinliği olarak değerlendirilen Contemporary Istanbul‘u, bir inşaat ve gayrimenkul firması olarak önümüzdeki yıllarda da desteklemeye devam edeceklerini belirten Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş, “Çünkü biz inanıyoruz ki, bir toplumda değerlerin varlığı, onlara verilen destekle büyür ve gelişir. İnançlarımızın, varlığımızın ve düşündüklerimizin ifadesi olan sanata ve onları var eden sanatçılara destek vermekten son derece mutluluk duyuyoruz” dedi.

Varyap Meridian, heykelin çıkış noktası oldu

Heykeltıraş Seçkin Pirim’in Varyap standında yer alan heykeli, üst üste gelerek yükselen 160 parçadan oluşuyor. Heykelin çıkış noktası, Varyap Meridian projesi. Varyap’ın ileride yapacağı işlerin ve yükseleceğinin bir öngörüsü ile heykel, basamak gibi ilerleyen bir akışla tasarlandı. Seçkin Pirim, heykelin ortaya çıkardığı bütünü, “Bu heykel, Varyap’ın genel yapısı ve duruşu olan; ilerici, insanı düşünen, her zaman merkez olmayı hedefleyen, öncü ve yenilikçi anlayışının yapıtlaşmış halidir” şeklinde tarif ediyor.

Heykelde, beyaz ve mavi renkler kullanıldı. Bu iki renk ise, Varyap’ın insan yaşamına kattığı yapılarda en ön sıraya konulan 'doğayla yan yana yürüme' anlayışından esin aldı. Heykel, ilk bakışta bir zıtlık duygusu verse de, Varyap’ı ve hizmet ettiği yaşam olgusunu, iki elin kenetlenmesi gibi birbirine geçen iki formla betimliyor; birliktelik duygusu, ortaya bir dünya formunu çıkarıyor.

“Sanattan yoksun yapılar çağdaş yaşam alanlarını yansıtamaz”

Estetik ve sanattan yoksun yapıların, günümüzün yaşam alanlarını yansıtamayacağını söyleyen Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş, kentsel dönüşüm projesi hayata geçtiğinde İstanbul’un, Londra, Paris hatta New York gibi mimari bir kimliğe kavuşmuş olacağını belirtti. Mimari bir kimliğin, sanatın katkısı olmadan gerçekleşemeyeceğine dikkat çeken Erdinç Varlıbaş, sözlerini şöyle tamamladı: 

“Varyap olarak, tüm projelerimize, sanatı entegre etme misyonu ile hareket ediyoruz. . İnsanların evlerine, işlerine girerken veya alışveriş mekanlarında dolaşırken, öncelikle bir sanat eseriyle karşılaşmasını istiyoruz. Hedefimiz, her zaman sanatçıların çalışmalarını mimari ekiplerimizle entegre ederek ve Varyap’ın vizyonu ile birleştirerek, çağdaş yaşam alanları sunmaktır”.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/varyap-contemporary-istanbuldaydi_84074.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!