Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Vatandaşa 6 Katlı Binanı Yık, 2 Katlı Yap Demek Zor"

Küçükçekmece'de nüfusun büyük bir bölümünün yaşadığı Sefaköy'de kimse binasını yıktırmak istemiyor. Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, "Vatandaşa 6 katlı binanı yık, 2 katlı yap demek zor" dedi.

yapi.com.tr
"Vatandaşa 6 Katlı Binanı Yık, 2 Katlı Yap Demek Zor"

Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, 715 bin nüfuslü Küçükçekmece'de 450 bin kişinin yaşadığı bölgenin dönüşmesi gerektiğini açıkladı.

İlçede kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor ancak nüfusun büyük bölümünün yaşadığı Sefaköy için durum farklı. Yaklaşık 300 bin kişinin yaşadığı Sefaköy'de kentsel dönüşümün zora girdiği yerlerin başında geliyor. Havalimanına çok yakın bir noktada bulunan Sefaköy'de uçakların inişi ile kalkışında sorun yaşanmaması için 3 kattan fazla imar verilemiyor. Binaların ise çoğunluğu 5 ya da 6 katlı. Ancak yıkıldıkları zaman bir daha yerlerine aynı yükseklikte binalar inşa edilemeyecek.

NTVMSNBC'nin haberine göre Aziz Yeniay, "Havalimanındaki uçuşlardan dolayı kısıtlı bölgedeyiz. Geçmişte vatandaş bir şekilde binasını yapmış 4 kat 5 kat şu anda vatandaşın binasını yıktırdığımızda 2 kattan fazla yaptıramıyoruz. Vatandaşa "6 katlı binanı yık, 2 katlı yap" dediğimiz anda bunun teknik karşılığı yoktur. Önümüzde birinci derecede zorluk sivil havacılığın getirdiği kuralllardır. Bu mutlak suretle aşılmalıdır ama şu ana kadar aşamadık" dedi.

Sefaköy'de yaşayanlar da çözümün bir an önce bulunmasını istiyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/vatandasa-6-katli-binani-yik-2-katli-yap-demek-zor_103916.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!