Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Vefa Group'tan Ekobord Colorex

Vefa Group'tan İngiltere’ye 225 Konutluk Proje

Vefa Group, İngiltere’de 225 modüler konuttan oluşan bir projeye imza atacak. 100’den fazla ülkeye, düzenli olarak hafif çelik yapı ve prefabrik konut sistemleri ihraç eden grup, yeni dönemde Afrika ülkelerine de know- how ihraç edecek.

yapi.com.tr
Vefa Group'tan İngiltere’ye 225 Konutluk Proje

Vefa Group, ön üretimli yapı sektöründe her kıtaya, her yılın her ayında düzenli olarak sadece ürün ve çözüm değil, know-how ihraç ederek faaliyetlerine yeni bir açılım kazandırdı. ‘Değer üretim merkezi’ olarak Türkiye’nin adını dünyaya duyuran grup, yeni dönemde Avrupa ve Güney Amerika’yı markajına aldı. İngiltere’deki 225 konutluk projenin ardından Gana ve Cezayir’e know-how ihraç edecek.

İngiltere’nin York şehrinde hayata geçirilecek projenin, bölgenin iklim koşulları ve mimari yapısına uygun olarak tasarlandığının altını çizen Vefa Group İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit, proje hakkında şu bilgileri verdi: “İki etap halinde inşa edilecek projemiz, ilk fazda 225 adet modüler konut olmak üzere toplam 450 modüler konuttan oluşuyor. Her biri 62 metrekare büyüklüğünde modüler konuttan meydana gelen projemizi anahtar teslim şekilde fabrikamızda hazırlayarak monoblok halinde sevk edeceğiz. Sürdürülebilir iş modelleriyle hazırladığımız yenilikçi ürünlerimizi kullanarak gerçekleştireceğimiz projemizi, bölgenin ihtiyaç ve beklentilerine göre tasarladık. Projemizi henüz kâğıt aşamasındayken, sahada derin bir araştırma çalışması yaparak hazırladık. Proje ile birlikte 20 yıldır aralıksız olarak sürdürdüğümüz ihracat faaliyetlerimize bir yenisini daha ekleyerek, ülke kalkınmasına katkıda bulunmayı sürdüreceğiz.”

Vefa Group’un 30 yıllık bir süreçte, ön üretimli yapı sektörüne yönelik geliştirdiği ürünleri ve sunduğu çözümleri 100’den fazla ülkeye düzenli olarak ihraç eden bir konuma yükseldiğini hatırlatan Koçyiğit; "Grup olarak dünyanın her kıtasına ve her türlü iklim koşullarına uyumlu projeler gerçekleştiriyoruz. Ön üretimli yapı sektörünün bileşenleri olan prefabrik panel, modüler konteyner, hafif çelik ve yapısal çelik ürünlerini yüzde yüz yerli sermayemizden aldığımız güçle gerçekleştiren tek firmayız. İhracat faaliyetlerimizde hızla ilerlerken know-how ihracatımızı da aynı hızla dünyanın farklı coğrafyalarına ulaştırmaya yönelik iş birliklerimiz sürüyor. Grup olarak sadece ihracat yapan değil, know-how ihracatıyla ‘Değer üretim merkezi’ olarak anılan bir gruba dönüştük. Bu kapsamda, dünyanın farklı ülkelerinde üretim tesisleri kurmayı ve bu tesislerin hammadde ve yarı mamül ihtiyaçlarını Türkiye’den karşılamayı planlıyoruz” diye belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/vefa-grouptan-ingiltereye-225-konutluk-proje-_171097.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!