Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ventomaxx, İmco ile Türkiye’de

Almanya’da havalandırma sektöründe faaliyetlerini sürdüren VENTOMAXX, İMCO ile Türkiye pazarına giriş yaptı.

yapı.com.tr
Ventomaxx, İmco ile Türkiye’de

20 yılı aşkın bir süredir Almanya’da havalandırma sektöründe faaliyetlerini sürdüren VENTOMAXX, başlangıcından bugüne kadar sadece bağımsız havalandırma sistemleri için cihazlar geliştirmiştir. Bu konudaki çalışmalarında AR-GE faaliyetlerine büyük önem veren VENTOMAXX, gelişen ve değişen enerji ve bina yönetmeliklerine uyumlu olarak cihaz yapılarını sürekli olarak geliştirmektedir. 20 yıl  öncesinde ses yalıtımına önem verilerek tasarlanan havalandırma cihazları, son yıllarda enerji tüketimindeki kısıtlamalara paralel olarak enerji geri kazanımını yüksek verimde sağlayan cihazlara dönüşmüştür.

Almanya, Avusturya ve İsviçre’de konusunda lider firmalardan birisi olan VENTOMAXX, farklı coğrafyalardaki ülkelerde de organizasyonunu genişletmek için VENTOMAXX INTERNATIONAL şirketini kurdu.

1992 yılında faaliyetine başlayan İMCO ise, havalandırma konusunda malzeme ve sistem sağlayıcı olarak çalışmıştır. Fanlar, Jet Fanlar, Yangın ve Duman Damperleri, VAV ve CAV Üniteleri, Kanal ve Santral Tipi Elektrikli Isıtıcılar ve Hava Dağıtım Elemanları konularındaki ürünlerin bir kısmını imalat bir kısmını da ithalat yoluyla Türkiye pazarına sunmaktadır. Bu güne kadar ağırlıklı olarak merkezi sistemlere yönelik ürün gruplarına sahip olan İMCO, VENTOMAXX ürünleriyle bağımsız havalandırma sistemleriyle de ev, ofis, okul, hastane ve otel odaları gibi küçük mekânların havalandırma ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemektedir.

Hava sızdırmazlığı yüksek olan yeni nesil binalarda sağlıklı ve sürdürülebilir bir yaşam için havalandırma sistemi yapılması zorunluluk haline gelmiştir. Enerji verimliliği yönetmeliklerine uygun olarak, binalarda havalandırma en az enerji tüketimiyle yapılmalıdır. Konut, ofis, otel odaları gibi küçük alanlar için yapılan merkezi havalandırma sistemlerinde, hava kanalları ile havanın dağıtılması ve toplanması, sistem basınç kayıpları ve hava kaçakları nedeniyle enerji tüketimine neden olmaktadır. Merkezi sistemlerde hava kanallarının temizliği zordur ve yapılmaması durumunda sağlık problemleri yaratır. Bu nedenlerle, duvar içerisine yerleştirilerek taze havanın dışarıdan içeriye doğrudan ve kontrollü olarak alındığı VENTOMAXX Bağımsız Havalandırma Sistemleri ile sağlıklı iç ortamlar sağlanması amaçlanmaktadır.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ventomaxx-imco-ile-turkiyede_143920.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!