Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

VitrA İnovasyon Merkezi “Verimlilik Ödülü”nü Aldı

VitrA İnovasyon Merkezi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen “Verimlilik Haftası” kapsamında, Verimlilik Projesi Ödülü’ne layık görüldü.

yapi.com.tr
VitrA İnovasyon Merkezi “Verimlilik Ödülü”nü Aldı

VitrA İnovasyon Merkezi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen “Verimlilik Haftası” kapsamında, Verimlilik Projesi Ödülü’ne layık görüldü. Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu kuruluşlarından Vitra İnovasyon Merkezi ile VitrA Karo’nun ortak çalışmasıyla hazırlanan “Parlatılmış Porselen Karo Yüzeyleri İçin Düşük Maliyetli-Yüksek Performanslı Koruyucu Kaplama Geliştirilmesi” başlıklı proje, “Büyük Ölçekli İşletme ArGe ve Ürün İyileştirme Kategorisi”nde birincilik ödülüne layık görüldü. Projeyle, tüketicilerin beklentileri doğrultusunda daha uzun ömürlü, uygulama yapılan yüzeyin leke tutmamasını sağlayan, deterjan, kimyasal gibi malzemelerin yarattığı  aşınmaya karşı dayanıklılığı olan malzeme üretilmesini hedefliyor.

Bu yıl başlatılan Verimlilik Proje Ödülleri; ülkemizin rekabet gücünün artırılmasına, ekonominin verimlilik temelli ve sürdürülebilir bir yapıya kavuşturulmasına yönelik olarak, sanayi ve hizmet sektörlerindeki işletmelerin uyguladığı verimliliği artırmayı amaçlıyor.

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun Bozüyük’teki ana üretim kampüsünde yer alan VitrA İnovasyon Merkezi, 2011 yılında açıldı. 85 kişilik ekibin çalıştığı merkez, hayal edilen ürünlerin, mimar ve tasarımcıların yaratıcılığını sınırlamadan gerçeğe dönüştürülmesine ortam sağlıyor. 2011 yılında 15 milyon TL’lik yatırımla kurulan ve tüm Ar-Ge çalışmalarını tek çatı altında toplayan VitrA İnovasyon Merkezi; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2012 yılı Ar-Ge Merkezleri Performans Endeksi Değerlendirmesi kapsamında, cam ve seramik sektörünün en başarılı Ar-Ge merkezi seçildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/vitra-inovasyon-merkezi-verimlilik-odulunu-aldi_121433.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!