Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

WILO Türkiye’deki Kuruluşunun 20. Yılını Kutluyor

Bu yıl kuruluşunun 140. yılını, Türkiye’ye gelişinin ise 20. yılını kutluyan WILO, 6 Nisan Cuma gecesi kuruluş etkinlikleri çerçevesinde Swissotel The Bosphorus'ta düzenlenen 20. Yıl Gala Yemeği’nde müşterileri ve sektörün önde gelen isimleriyle buluştu.

yapi.com.tr
WILO Türkiye’deki Kuruluşunun 20. Yılını Kutluyor

Bu yıl kuruluşunun 140. yılını, Türkiye’ye gelişinin ise 20. yılını kutluyan WILO, 6 Nisan Cuma gecesi kuruluş etkinlikleri çerçevesinde Swissotel The Bosphorus'ta düzenlenen 20. Yıl Gala Yemeği’nde müşterileri ve sektörün önde gelen isimleriyle buluştu. Gecenin açılış konuşmasını yapan WILO Pompa Sistemleri A.Ş. Genel Müdürü Ercüment Yalçın, sadece pompa ve pompa sistemleri değil, aynı zamanda güven de sattıklarını, WILO’nun farkının bu noktada ortaya çıktığını söyledi. Yalçın, WILO Türkiye olarak 50 milyon Euro’yu aşan bölge cirosuyla sektörde lider konumunda olduklarını belirterek, 2010 yılından itibaren yakın doğudaki ülkelerin de sesini duyan, ihtiyaçlarına yanıt veren bir üs olduklarını söyledi.2011 yılında faaliyete geçen yeni yeşil binalarına da değinen Yalçın, “Sektörümüzde kalite, hizmet ve çalışma standartını yükselten yeni tesisimizle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Kendi öz sermayemizle yaptırdığımız bu tesis, 11 milyon dolardan fazla bir rakama mal oldu ve şu ana kadar Türkiye'de pompa sektöründe yapılmış 'en büyük' yabancı sermayeli yatırım oldu. Ancak yeni tesisimizin özelliği sadece yatırımın büyüklüğüyle kalmıyor. Tesis, hem Türkiye'de ve hem de Avrupa'da bir ilki daha başardı ve sektörümüzün ilk LEED Altın sertifikalı yeşil ve çevre dostu binası oldu. Şu anda sektörümüzde LEED sertifikalı Avrupa'nın ilk üretim tesisidir" dedi.

Yemeğe katılan WILO SE Kıdemli Başkan Yrd. ve EMEA Bölge Müdürü Thomas Kubbe de, WILO Türkiye’nin kuruluşundan beri sürdürdüğü başarı grafiğini dile getirdi. WILO SE Yönetim Kurulu Üyesi Gilbert Faul ise, Türkiye pazarının WILO Grubu için yüksek büyüme potansiyeli taşıdığını belirterek, grup adına son yıllarda en büyük ve değerli yatırımlardan birinin bir yıl önce Türkiye’de hayata geçirildiğini ve çok cazip bir pazar olan Yakın Doğu bölgesinin yönetiminin Türkiye’ye verildiğini belirtti ve WILO Türkiye’nin grup içindeki önemine değindi.Kutlamada, WILO Türkiye’nin tarihi kum sanatıyla aktarıldı

ETİKETLER: ekonomi firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/wilo-turkiyedeki-kurulusunun-20-yilini-kutluyor_91616.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!