Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

WILO'dan YTÜ’ye 'Pompa Teknolojileri Eğitim Merkezi'

Dünyanın önde gelen pompa ve pompa sistemleri markalarından WILO, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde (YTÜ) 'Pompa Teknolojileri Eğitim Merkezi' kurdu. Mmerkezin açılışı, 9 Mart Cuma günü WILO Pompa Sistemleri A.Ş Genel Müdürü Ercüment Yalçın ve YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek tarafından gerçekleştirildi.

yapi.com.tr
WILO'dan YTÜ’ye 'Pompa Teknolojileri Eğitim Merkezi'

Türkiye’de bu yıl 20. yılını kutlamanın heyecanını yaşayan WILO, eğitim merkezlerini üniversitelere de taşıyor. WILO Türkiye, Tuzla-Orhanlı’daki yeşil binasında faaliyete geçen uygulamalı eğitim merkezinden sonra üniversitelerde de pompa laboratuvarı kurmaya başladı. İlk olarak Yıldız Teknik Üniversitesi’nde (YTÜ) hayata geçen 'Pompa Teknolojileri Eğitim Merkezi'nin açılışına WILO Pompa Sistemleri A.Ş Genel Müdürü Ercüment Yalçın, YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek ile YTÜ öğretim görevlileri, öğrencileri ve sektör  profesyonelleri katıldı."Eğitimde çıtayı biraz daha yukarı taşıyoruz"

Açılışta konuşan WILO Pompa Sistemleri A.Ş Genel Müdürü Ercüment Yalçın, WILO Türkiye olarak eğitime verdikleri önemi belirterek, “Bildiğiniz gibi sektörümüzde eğitimin çok önemli olduğunu çeşitli platformlarda dile getiriyoruz ve bu konuda gerek merkezimizde gerekse il il dolaşarak verdiğimiz seminerlerle bilinç oluşturmaya çalışıyoruz. Şimdi çıtayı biraz daha yukarı taşıyarak, teknik eğitimin yanına uygulamalı eğitimleri de koyuyoruz. Yıldız Teknik Üniversitesi ile yaptığımız işbirliği ile geleceğin mühendislerinin teorik bilgilerini uygulamalı eğitimlerle pekiştirmeyi, böylece bilgi ve başarı seviyelerinin artırmasına destek olmayı hedefliyoruz” dedi.100 bin TL'lik yatırım

Üniversite - sanayi işbirliği çerçevesinde WILO’nun YTÜ’deki özellikle mühendislik fakülteleri öğrencileri için 100 bin TL’lik bir yatırımla kurduğu 'Pompa Teknolojileri Eğitim Merkezi'nde; sirkülasyon pompaları, endüstriyel hidrofor grupları, domestik hidroforlar ve kontrol panoları gibi bir çok konuda öğrenciler, çalışır pompalar üzerinde eğitim alacak. Pompa Teknolojileri Eğitim Merkezi, farklı üniversitelerde de kurulacak.

ETİKETLER: firma kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/wilodan-ytuye-pompa-teknolojileri-egitim-merkezi_91108.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!