Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

‘Yalıtım Seminerleri’nin Sonuncusu Trakya Üniversitesi’nde Gerçekleşti

Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER), mühendis ve mimarlık öğrencilerini yalıtım konusunda bilinçlendirmek amacıyla Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde her yıl geleneksel olarak düzenlediği ‘Yalıtım Seminerleri’nin sonuncusunu Trakya Üniversitesi’nde gerçekleştirdi. Seminerlerin ilki Anadolu Üniversitesi’nde yapılmıştı.

yapi.com.tr
‘Yalıtım Seminerleri’nin Sonuncusu Trakya Üniversitesi’nde Gerçekleşti

A href="http://www.izoder.org.tr" target="_blank">Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER), mühendis ve mimarlık öğrencilerini yalıtım konusunda bilinçlendirmek amacıyla Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde her yıl geleneksel olarak düzenlediği ‘Yalıtım Seminerleri’nin sonuncusunu Trakya Üniversitesi’nde gerçekleştirdi. Seminerlerin ilki Anadolu Üniversitesi’nde yapılmıştı.

Trakya Üniversitesi’nde düzenlenen 'Binalarda Su Yalıtımı' konulu seminere çok sayıda öğretim görevlisi ve öğrenci katıldı. İZODER Teknik İşler ve Eğitim Uzmanı Güneş Yüzügür’ün verdiği seminerde katılımcılara, su yalıtımının faydaları ile ilgili temel bilgiler verilirken, su yalıtım malzemeleri ile uygulama detayları da anlatıldı. Seminerde, İZODER’in düzenlediği 'Yalıtım Yatırımdır' kampanyasının platin sponsorlarından Kalekim firması da su yalıtımı ile ilgili bir sunum yaparak ürünlerini tanıttı.

‘Mimar ve mühendis adaylarını geleceğe hazırlıyoruz’

'Yalıtım Yatırımdır' kampanyası kapsamında üniversitelerde düzenlenen seminerler dizisi, Anadolu Üniversitesi’nde yapılan su yalıtımı semineriye başlamış,  Afyon Kocatepe Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi ve Uludağ Üniversitesi’nde ısı yalıtımı, Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde ses ve yangın yalıtımı, Trakya Üniversitesi’nde su yalıtımı seminerleri ile devam etmişti.

Eğitim seminerlerini değerlendiren İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Arıman, bir kez daha yalıtımın önemine değindi. İZODER’in bugüne kadar üniversitelerle birçok işbirliği olduğunu belirten Arıman, şunları söyledi:

“Sağlıklı, ekonomik, güvenli ve konforlu yaşam alanlarının yaratılmasında, binalarda ısı, su, ses ve yangın yalıtımı yapılmasının önemi çok büyüktür. Bu nedenle birçok sorunun çözümü olan yalıtım konusunda hem kamuoyunu bilinçlendirmeyi hem de sorumlu kişiler olarak binaların yapım aşamasında gelecekte görev alacak mimar ve mühendis adaylarını eğitmeyi amaçlayan derneğimiz, farklı üniversitelerde, yaklaşık beş yüz öğrenciye yalıtım konusunda seminerler vermiştir. İZODER bundan sonraki kampanya çalışmalarında da eğitim seminerlerine yer vermeye devam edecektir”.

İZODER’in verdiği eğitim seminerlerine BASF, BTM, Capatect, İzocam, Kalekim, Marshall ve Mavikale firmaları da sponsorluk desteğinde bulunarak öğrencilere ısı, su, ses ve yangın yalıtımı konularında sunum yaparak ürünlerini tanıttılar.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yalitim-seminerlerinin-sonuncusu-trakya-universitesinde-gerceklesti_75259.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!