Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

''Yalova'nın Şu Anda Önünde Bulunan Projeler Bana Göre Mega Projelerdir''

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Başkanı Celal Özel, ''Yalova'nın şu anda önünde bulunan projeler, bana göre mega projelerdir'' dedi.

yapi.com.tr / AA
''Yalova'nın Şu Anda Önünde Bulunan Projeler Bana Göre Mega Projelerdir''

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Başkanı Celal Özel, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yalova'nın kaderini değiştirecek mega projelere ev sahipliği yaptığını, ilin tüm konsantrasyon ve enerjisini mevcut bu projelerin tamamlanması için harcaması gerektiğini ifade etti.

Yalova'nın gelecek 5-10 yılda ciddi bir gelişme içerisinde olacağını vurgulayan Özel, şöyle konuştu:

''Yalova'nın şu anda önünde bulunan projeler, bana göre mega projelerdir. Yalova'nın şimdi resmin bu tarafına bakması lazımdır. Cumhuriyet'in kuruluşundan 2007-2008 yıllarına kadar Yalova'da yapılan yatırımlara bir bakmak lazım. Ekonomik ve buna bağlı istihdam açısından ne yatırım yapılmış. Özel sektör neler yapmış bir bakın. Bunları alt alta yazdığınızda pek de bir şey olmadığını görürsünüz. Cumhuriyet tarihinde bugüne kadar Yalova'ya yapılamayan projeler şu anda Yalova gündemindedir. Bu projeler tamamlandığında Yalova'nın çok farklı yerlerde olacağı kesindir.''

Üniversitenin, söz konusu mega projelerden birisi olduğunu vurgulayan Özel, şöyle devam etti:

''Üniversite, bir ilin gelişimi için çok önemlidir. Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu, 2023 yılında Yalova'da 23 bin öğrenci olacağını söyledi. Ben üniversiteyi, ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan çok önemsiyorum.

Termal'de turizm tahsisi ile ilgili çalışmalar başladı. Bu, ilin turizminin gelişmesi açısından fevkalade bir şey. Batı tarafımızda turizme yönelik konaklama tesislerinin sayısı her geçen gün artıyor. Bundan 5-10 sene önce 'turist Yalova'ya gelse nerede konaklayacak' diyorduk. İlimiz bu konuda da kabuğunu kırdı. Doğu tarafımıza baktığımızda sanayi içerikli bir bölge olduğunu görüyoruz. Bunun yanında da muazzam bir proje olan köprü ve otoyol projesi var. Yalova'nın İstanbul ile entegrasyonunun sağlayacak bir proje. Diğer yandan tersaneler bölgesi var. Şu anda iyi değil ama çok daha iyi olacak. Çiçekçilik Organize Sanayi Bölgesi, Bilişim İhtisas Organize Sanayi Bölgesi bunlarda devreye girecek. Gemi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Karbon Elyaf, Taşıt Yan Sanayi OSB var. Yalova'nın bu projeleri tamamlamaya odaklanması lazım. Bu projelerin hakkını vermemiz lazım.''

Özel, ''Yalova'nın şu anda önünde bulunan projeler bana göre mega projelerdir. Bir proje bitmeden diğerini yapmamak gerekir. Neticede Yalova kaynakları ve potansiyelleri ortada olan bir il. İl olarak çok şanslı bir coğrafyada yaşıyoruz. İstanbul, Bursa ve Kocaeli gibi komşularımız var. Türkiye'nin en gelişmiş 3 ilinin arasındayız'' değerlendirmesini de yaptı.

ETİKETLER: kurum kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/yalovanin-su-anda-onunde-bulunan-projeler-bana-gore-mega-projelerdir-_91168.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!