Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yangın Merdiveni değil, Minare

İstanbul 'da yaşayan Havranlı Şerife- Ali Soylu çifti tarafından yaptırılan huzurevinde yaşlıların isteği üzerine bir bölüm mescit olarak düzenlendi. Yaşlıların ezan da okunması için minare talebinde bulunması üzerine, huzurevi yöneticileri sorunu, yangın merdivenini minareye dönüştürerek çözdü.

yapi.com.tr
Yangın Merdiveni değil, Minare

Radikal Gazetesi'nin haberine göre, bir demirci ustasına yaptırılan ekle yangın merdiveni minareye dönüştürüldü. Şimdi yangın merdiveninden dönüştürülen minarede 5 vakit ezan okunuyor. Huzurevinde görevli imam Hasan Akyol, ilginç minareyi görmek için ilçe dışından gelenler bile olduğuna dikkat çekip, "Yangın merdiveninin minareye dönüştürülmesi, huzurevine estetik bir görünüm kazandırdı. En yakın camiye 2 kilometre uzaklıkta kalan huzurevinde kalan yaşlılarımız, ezan sesi duymak isteyince böyle bir çözüm bulundu. Bina, güzel bir görünüme de kavuştu" dedi.

Huzurevi Müdürü Yasemin Ertuğ ise minare olarak düzenlenen yangın merdivenin tasarımıyla ilgi uyandırdığını belirtip, "Yangın merdiveni minareye dönüştürüldü; ancak yangın sırasında da merdiven olarak kullanılma işlevini yitirmedi. Ayrıca, minareyi görmeye gelenler, namazlarını da burada kılıyorlar. Bu da huzurevinde kalan yaşlıların sosyalleşmesine katkıda bulunuyor" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yangin-merdiveni-degil-minare_103730.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!