Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

"Yapı Ürünleri Konferansı 2008" Sektör Öncülerini Bir Araya Getirdi

Türkiye'de ve dünyada kendi konularında fikir öncülüğü yapan uzmanları konuşmacı olarak bir araya getiren "Yapı Ürünleri Konferansı 2008"de sektörün tüm yönleri, tüm aktörleriyle birlikte tartışıldı. 20 Kasım 2008 tarihinde Swissotel The Bosphorus'da gerçekleşen Konferans, Odak Danışmanlık ve Yapı-Endüstri Merkezi işbirliğiyle, ÇİMSA ve VitrA ana

yapi.com.tr
"Yapı Ürünleri Konferansı 2008" Sektör Öncülerini Bir Araya Getirdi

Türkiye’de ve dünyada kendi konularında fikir öncülüğü yapan uzmanları konuşmacı olarak bir araya getiren "Yapı Ürünleri Konferansı 2008"de sektörün tüm yönleri, tüm aktörleriyle birlikte tartışıldı. 20 Kasım 2008 tarihinde Swissotel The Bosphorus’da gerçekleşen Konferans, Odak Danışmanlık ve Yapı-Endüstri Merkezi işbirliğiyle, ÇİMSA ve VitrA ana sponsorluğunda düzenlendi.

Bu yıl ilki düzenlenen "Yapı Ürünleri Konferansı 2008", dünyada ve ülkemizde yapı sektöründeki "sürdürülebilirlik" ve "küreselleşme" yaklaşımlarının doğurduğu, değişim ve gelişmelerin, sektörü etkileyen trendlerin, mimar ve üretici iletişimine yönelik etkin uygulamaların, verimli pazarlama stratejilerinin, markalaşmanın paylaşıldığı, üretici firmalar ile mimar, kullanıcı, uygulayıcı kısacası "karar vericilerin" bir araya gelerek konuşup, tartıştığı vizyon geliştiren bir platform oldu.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Odak Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Semra Sevinç, yapı sektörünün ülkemiz için lokomotif sektör olduğuna vurgu yaparak, "Yapı sektörünün üretim alanında hızla artan gücü, bu sektörün önde gelen firmalarının dünya pazarlarında da söz sahibi olacak şekilde, kritik başarı faktörlerini ve değişimi yönetmesini zorunlu kılmaktadır" dedi.

Ardından söz alan Yapı-Endüstri Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Hasol ise, dünyadan ve ülkemizden yapı sektörü uzmanlarının bir araya gelerek, geleceği konuşacağı ve tartışacağı bu konferans dizisinin, içeriği, formatı ve çözüme odaklı yaklaşımı ile son derece renkli bir buluşma ortamı yaratarak sektöründe ilk olma özelliği taşıdığını söyledi.

"Yapı Ürünleri Konferansı 2008"in açılışına katılan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar da işsizliğin azalması ve yaşam kalitesinin artması noktasında büyük önem taşıyan yapı sektörünün, içinde bulunulan kriz döneminde bir daralma yaşadığını belirtti. Bayraktar sözlerine şöyle devam etti: "Şu anda finans sektörü geri çekilmiş durumda. Oysa içinde bulunduğumuz kriz durumunu aşmak için finans sektörünün üzerine düşeni yapması gerekiyor. Biz, TOKİ olarak bu dönemde de yatırımlarımızı artırarak devam edeceğiz. Ancak bizim çalışmalarımıza paralel olarak özel sektör yatırımlarının da artması gerekiyor. Bunun için de finans sektörünün gereken desteği sağlaması lazım."

Konferans, alanında uzman dünyaca ünlü isimleri ağırladı

Konferansta "Yapı Sektöründe Hızlı Değişimleri Yönetmek" başlıklı bir konuşma yapan, Amerika yapı sektörünün en önemli danışmanlarından biri olan Mark Matteson, yapı sektöründe özellikle değişim kavramının altını çizdi. Matteson, dinamik fikirleriyle şirketlerin uzun vadeli stratejiler geliştirmeleri, inovasyon kuralları ve hedefe ulaşma konularını ele alırken konferansın moderatörlüğünü de yaptı.

Yapı ürünlerinde markalaşma ve yapı sektörü konusunda dünyanın ilk beş isminden biri olan Matt Michel de "Yapı Sektöründe Güçlü Marka Olmak" başlıklı bir konuşma yaptı. Miche, marka gelişimi, farklılaşma ve farklılaşmanın süreçlerde uygulanması konularına değindi. "Tüm Zamanların En Büyük 100 Satış Sırrı" kitabında satış ve motivasyon dünyasının efsane gurusu olarak yer alan Michel, "Never Lose A Customer" kitabının da yazarı.

Konferansın diğer bir konuşmacısı olan Leatrice Eiseman ise, uluslararası bir renk uzmanı ve dünyaca kabul edilen bir otorite... Konferansta "Yapı Sektörüne Yön Veren, Kararları Etkileyen Büyü; Renkler..." başlıklı bir konuşma yapan Eiseman, konuşmasında yapı sektöründe renklerin etkin kullanımı, müşteriler üzerindeki etkisi, renk kullanım teknikleri ile ilgili oldukça ilginç bilgiler verdi.

Sektörün geleceğini şekillendirecek trendler tartışıldı

"Yapı Ürünleri Konferansı 2008" programı çerçevesinde gerçekleştirilen ilk oturum, "Yapı Ürünleri Sektöründe Geleceği Şekillendirecek Trendler" başlığını taşıyordu. Dünden bugüne yapı ürünlerinde yaşanan temel değişimler ve gelecek beklentilerinin masaya yatırıldığı oturumu Yapı-Endüstri Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Hasol yönetti. Oturuma; "Yapı Ürünleri Sektörü Tarihine Genel Bir Bakış" başlıklı konuşmasıyla YEM Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Hasol, "Geleceğin Yapı Anlayışına Yolculuk... Yeşil Binalar" başlıklı konuşmasıyla Alarko-Carrier Genel Müdürü Önder Şahin, "Yapı Ürünlerini Yarınlara Taşıyacak Yenilikler" başlıklı konuşmasıyla Jotun Boya CEO’su Şükrü Ergün, "Yapı Ürünlerinde Temel Öğe Olarak Tasarım" başlıklı konuşmasıyla Kaleseramik Genel Koordinatörü Bahadır Kayan ve "Yapı Ürünlerinin Yapı Taşı; Yenilikçilik ve Estetik Üzerine" başlıklı konuşmasıyla Çimsa Genel Müdürü Mehmet Hacıkamiloğlu katıldı.

Konferansın ikinci oturumunu ise Mark Matteson yönetti. "Türk Yapı Ürünleri Sektöründe Markaların Gelecek Planları" adını taşıyan oturuma; "Dünyada Bir Başarı Örneği Olarak VitrA Karo" adlı konuşmasıyla Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Başkan Yardımcısı Ahmet Yamaner, "Yapı Sektöründe Bir Markalaşma Örneği; Isıcam" adlı konuşmasıyla Trakya Cam Başkan Yardımcısı Çetin Aktürk ve "Yapı Ürünleri Devi Lafarge, Türkiye’de Neler Planlıyor?" adlı konuşmasıyla Lafarge Beton Başkan Yardımcısı Volkan Girişken katıldı.

"Yapı Ürünleri Sektörünün Geleceği – Ekonomik Gelişmelerin Sektöre Etkisi" başlıklı oturumu ise Reklamcılar Derneği Genel Müdürü Ayşegül Molu yönetti. Molu, oturumda "Yapı Sektöründe Etkili ve Doğru Reklam, Ekonomik Gelişmeler Karşısında Hazırlanması Gereken Stratejiler" başlıklı bir konuşma yaptı. Oturumun diğer konuşmacıları; "Yaşanan Ekonomik Gelişmelerin Sektöre Etkileri. Firmaların Gelecek Planları" başlıklı konuşmasıyla Sabancı Holding Başekonomisti Dr. Barbaros İneci, "Gayrimenkul Sektörünün Fotoğrafı ve Gelecek Beklentileri" başlıklı konuşmasıyla Urban Land Institute Türkiye Başkanı Haluk Sur, "Mimarlığın Kurumsallaşması ve Türkiye’de Mimarların Sektöre Bakış Açıları" başlıklı konuşmasıyla Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık Kurucu Ortağı Kerem Erginoğlu ve "Yapı Sektörünün 2008 Verileri" başlıklı konuşmasıyla Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Saygın Eyüpgiller oldu.

"Yapı Ürünleri Konferansı 2008" programı çerçevesinde bir de panel gerçekleştirildi. "Ürün – Mimar – Müteahhit Buluşması" başlığını taşıyan paneli Prof. Dr. İhsan Bilgin yönetti. Panele, Mimar Emre Arolat, İntema A.Ş. Genel Müdürü Atalay Gümrah ve Nida İnşaat ve Turizm A.Ş. Genel Müdürü Yusuf Sezer konuşmacı olarak katıldı.

Konferans, sektörün 2009 vizyonuna katkıda bulundu

Katılımcıların 2009’da yapmaları gerekenleri bir kez daha gözden geçirmelerine yardımcı olan görüş ve düşünceler edinmelerini sağlayan konferansa, sektördeki gelişmeleri izlemek için, sektörde malzeme seçimlerine karar verenler, malzeme üreticilerinin pazarlama, satış, marka, ürün geliştirme yetkilileri, yapı sektörü firmalarına hizmet veren ajanslar ve halkla ilişkiler şirketleri katıldı.

Konferans hakkında daha detaylı bilgi almak için; www.yapiurunlerikonferansi.com adresindeki konferans web sitesi ziyaret edilebilir.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/yapi-urunleri-konferansi-2008-sektor-onculerini-bir-araya-getirdi_64755.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!