Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

YAPI'nın ŞUBAT Sayısı Raflarda

YAPI Dergisi’nin Şubat sayısı 'Konut Özel Sayısı' olarak hazırlandı. Dergide, Türkiye’den ve dünyadan çeşitli konut projeleri ve uygulamalarının yanısıra söyleşiler ve çeşitli konulara ilişkin makaleler yer alıyor.

yapi.com.tr
YAPI'nın ŞUBAT Sayısı Raflarda

YAPI Dergisi’nin Şubat sayısı 'Konut Özel Sayısı' olarak hazırlandı. Dergide, Türkiye’den ve dünyadan çeşitli konut projeleri ve uygulamalarının yanısıra söyleşiler ve çeşitli konulara ilişkin makaleler yer alıyor.  

“Taksim’e Kışla”

Doğan Hasol, derginin Şubat sayısındaki "Taksim’e Kışla" başlıklı yazısında; “Bu değişim, rant uğruna yıllardır kemirile kemirile bir türlü bitirilemeyen tarihi İnönü Gezisi’ne indirilen en ağır darbe, kısaca, Gezi’nin sonu olacak” diyor.

Topografik Ev

Mias Arquitectes’in İspanya’nın Girona kentinde tasarladığı ev, peyzaja, denize ve aşağıdaki yerleşime panoramik bir biçimde açılan dev boyutlu bir pencereye benziyor. En tepede ise görece daha kapalı bir mekân olan bununla birlikte en iyi panoramik manzaraya sahip stüdyo bulunuyor.

Casa G

Casa G’de duvarın eğikliği, doğudaki buzulun bir yorumu niteliğinde ve peyzaj ile bir tür iletişim kuruyor. Duvardaki tek pencere, buzul manzarasını çerçeve içine alarak bir tabloya dönüştürüyor. Güney İzlanda’da yer alan evin tasarımı Gudmundur Jonsson Architecture’a ait.

Mount Pleasant Evi

Wright Feldhusen Architects’in tasarladığı Mount Pleasant Evi Batı Avusturalya’da yer alıyor. Tasarımda, zemin katın olabildiğince saydam olması amaçlanmış. Bu da zemin kattaki mekânların avluya bakarak ya da öteki mekânlar aracılığı ile manzara elde etmeleri anlamına geliyor.

Belkıs Apartmanı

Boran Ekinci Mimarlık’ın tasarladığı İstanbul Şişhane’deki Belkıs Apartmanı projesi, sistemiyle, dokusuyla, malzemeleri, rengi kendi parçacıkları ve bütünüyle özgür ve özgün. Bütün komşuları ve sokağıyla barışık.
               
MM Evi

İstanbul, Anadolu Yakası’nda 1960’lardan kalma müstakil ev tümüyle yeniden ele alınmış ve dışta kalan betonarme perde duvarların üzerine çelik konstrüksiyonla yeni yapı inşa edilmiş. Eski binadan (iç duvarlardan) strüktürel anlamda ilişkisi koparılan yeni yapı içinde taşıyıcısız bir boşluk elde edilmiş. Projenin tasarımı CM Mimarlık’a ait.

35. Sokak

Arazinin topografyasıyla uyum sağlayan, arazinin topografyasını izleyerek kıvrılan ve yükselen, hem de bu durumdan yararlanan bir kesitle bahçeye ve sokağa açılan bu sokağın üzerinde 550 ev yer alıyor. Teğet Mimarlık’ın tasarladığı proje Menemen, İzmir’de yer alıyor.

Palivor Çiftliği

Oral Mimarlık’ın tasarladığı Kırklareli’deki Palivor Çiftliği’nde 5 adet Besi Çiftliği, 5 Adet Bağ Evi var. Besi Çiftlikleri 20.000 m2 arsa içerisinde, ev, ahırlar ve depolardan oluşuyor.

Alaçatı Evi

İkiartıbir Mimarlık, günümüz modern insanının yaşama biçimlerini yadsımadan Çeşme, Alaçatı gibi özel bir yerde var olabilecek bir yapı tasarlamaya çalışmış.

Ayrıca;

- Arkhefield’den İki Konut; Ballandean Evi, Oxlade Drive Evi
- Ellivo Architects’ten İki Konut; Chelmer Evi, Bridgeman Downs Evi
- Mimarlar (Binalarından) Sorumludurlar! (Farshid Moussavi ile Söyleşi); E. Seda Kayım
- Mari’nin Giysisi, Marimekko (Erja Hirvi ve Harri Kivilinna ile Söyleşi); Saltuk Özemir
- İncil ve Tevrat’ın Bizans Resim Sanatına Etkisi; Erdem Yücel

YAPI Şubat sayısında...

Yapı Dergisi'ni satın almak ya da dergiye abone olmak için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapinin-subat-sayisi-raflarda_90619.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!