Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yarım Köprü Kazalara Davetiye Çıkarıyor

Bursa'da yarım köprü, görenleri şaşırtıyor, trafik kazalarına davetiye çıkarıyor.

yapi.com.tr
Yarım Köprü Kazalara Davetiye Çıkarıyor

Osmangazi ilçesine bağlı Eğitim Mahallesi'nde kapanan Ovaakça Belediyesi'nin son başkanı Ali Garaçoğlu'nun yaptığı köprü görenleri hayrete düşürürken, köprü sanılan yolda yüzlerce kaza meydana geliyor. İki şerit olarak planlanan Hasırcı Deresi'nin üzerinden geçen 8 metre genişliğindeki Ovaakça Köprüsü, köprü ayaklarında bir anda 3 metre genişliğe düşüyor. Köprünün yanında bulunan 3 katlı apartmandan dolayı yarıda bırakılan köprünün bittiği yerde yaklaşık 1 metrelik bir yükseklik bulunuyor. Köprüden hızlı geçen araçlar, köprünün yarım olduğunu fark edemeden kendisini köprü yanında bulunan binanın zemin katındaki lokantada buluyor. Onlarca kazanın meydana geldiği köprü, 5 yıldan bu yana yeniden düzenlenmeyi bekliyor.

Yarım köprü kazalara yol açıyor

Eğitim Mahallesi muhtarı Mesut Kulaksız, "Ovaakça Belediyesi zamanında Belediye Başkanı Ali Garaçoğlu'nun yaptığı köprünün yarısı kullanılıyor, yarısı kullanılmıyor. Bu köprünün neden böyle yapıldığını eski belediye başkanına sormak lazım. Bu köprü 5 yıldan buyana bu şekilde duruyor. Bu işi kimse çözemiyor. Belediye Başkanı Ali Garaçoğlu'nun vatandaşa yaptığı en son hizmet bu" dedi.

"Araçlar lokantaya giriyor"

Öğrencilerin okula giderken bu köprüyü kullanmalarının büyük tehlikeyi de beraberinde getirdiğini kaydeden muhtar Kulaksız, "3 okulun öğrencileri bu köprüden geçiyor. 3 köye bu köprüden geçerek gidilip geliniyor. Bu köprü 8 metreden 3 metreye düşüyor. Köprünün durumunu bilmeyen arabalar binanın altındaki lokantaya giriyor. Çocuklar için de çok tehlikeli. Köprü geniş zannedip hızla giriyorlar, köprünün yarısını olmadığını görünce iş işten geçiyor ve kaza meydana geliyor. Bu köprünün biran önce yeniden düzenlenmesi ya da bu binanın yıkılması gerekiyor" diye konuştu.

Kulaksız, köprünün yeniden düzenlenmesi için Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Osmangazi Belediyesi'ne müracaat ettiklerini, cevap alamadıklarını da sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yarim-kopru-kazalara-davetiye-cikariyor_112971.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!