Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Yaşam Alanlarımızı, Doğamızı Yağmaladılar"

22 Aralık İstanbul Kent Mitingi Sekretaryası, Kadıköy’de “Artık Yeter! Yağmaya Karşı Haydi İstanbul’u Savunmaya” sloganıyla yapılacak mitinge ilişkin Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Konferans Salonu’nda basın toplantısı düzenlendi.

yapi.com.tr
"Yaşam Alanlarımızı, Doğamızı Yağmaladılar"

Birgün Gazetesi'nin haberine göre, 22 Aralık İstanbul Kent Mitingi Sekretaryası, Kadıköy’de “Artık Yeter! Yağmaya Karşı Haydi İstanbul’u Savunmaya” sloganıyla yapılacak mitinge ilişkin Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Konferans Salonu’nda basın toplantısı düzenlendi. Miting Sekretaryasından Çiğdem Çidemli, 3. Köprü Yerine Yaşam Platformu’ndan Prof. Dr. Zerrin Bayraktar, Kent Hareketleri’nden Çiğdem Şahin’in katıldığı toplantıda yağmaya, talana, yıkıma karşı tüm İstanbullular, Kadıköy’de yapılacak mitinge davet edildi.

"Yaşam alanlarımızı yağmaladılar"

Toplantıda konuşan Çiğdem Çidemli “İstanbul’un ranta kurban gittiğini, insanların güvenli ve sağlıklı bir şehirde yaşama hakkının elinden alındığını” söyledi. İstanbul’da meydanların, katledilen ormanlık alanların büyük şirketlere AVM ve otel olarak pazarlandığına dikkat çekerek şöyle konuştu: “Yaşam alanlarımızı, emeğimizi, doğamızı yağmaladılar.”

Rant projesi

3. Köprü’nün İstanbul için ulaşım projesi olmadığını, aksine bir rant projesi olduğunu söyleyen Bayraktar, bu projenin hala durdurulabileceğini belirterek, daha fazla çaba harcamak gerektiğini kaydetti. Ortaya çıkan yolsuzluk olaylarının asla bir tesadüf olmadığını belirten Kent Hareketleri Savunucusu Çiğdem Şahin ise İstanbul’un kültürel mirasının yok edildiğini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yasam-alanlarimizi-dogamizi-yagmaladilar_115116.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!