Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yaşar Baba'nın Bir Çiftliği Var, İçinde Ne Ararsan Var!

Lüks konutta Selenium markalı projeleri ile dikkat çeken Aşçıoğlu'nun, bu projelerinin başında Tansu Çiller ve Mesut Yılmaz'ı komşu yapan; Sabancı, Koç, Ulusoy ve Boyner ailelerini, Mehmet Kutman, Cavit Çağlar, Sema Küçüksöz'ü aynı çatıda buluşturan Fulya'daki Selenium Twins geliyor. Yaşar Aşçıoğlu'nun müteahhitliğin dışında hiç bilinmeyen

Sabah Gazetesi
Yaşar Baba'nın Bir Çiftliği Var, İçinde Ne Ararsan Var!

Temelleri 42 yıl önce atılan Aşçıoğlu İnşaat, İstanbul'un merkezi lokasyonlarında gerçekleştirdiği rezidans projeleri ile adını duyurdu. Aşçıoğlu İnşaat'ın başında ise ikinci kuşağı temsilen babası Selahattin Aşçıoğlu'ndan işleri 28 yıl önce devralan Yaşar Aşçıoğlu bulunuyor. Lüks konutta Selenium markalı projeleri ile dikkat çeken Aşçıoğlu'nun, bu projelerinin başında Tansu Çiller ve Mesut Yılmaz'ı komşu yapan; Sabancı, Koç, Ulusoy ve Boyner ailelerini, Mehmet Kutman, Cavit Çağlar, Sema Küçüksöz'ü aynı çatıda buluşturan Fulya'daki Selenium Twins geliyor. Yaşar Aşçıoğlu'nun müteahhitliğin dışında hiç bilinmeyen yönlerini ve geleceğe ilişkin yatırım hedeflerini konuştuk.

Sanatçılara maliyetine daire

New York Central Park'ın köşesindeki rezidans ile Miami Icon Residence'ların dünyanın en iyileri olduğunu belirten Aşçıoğlu, Mecidiyeköy'deki Likör Fabrikası'nın yerine yapılacak plazanın inşaatına yıl başında başlayacaklarını belirtiyor. "Dünyanın en lüks projelerinden birini yapacağım" diyen Aşçıoğlu; "Orhan Gencebay, Kadir İnanır, Filiz Akın, Hülya Koçyiğit, Türkan Şoray gibi sanat dünyasının gerçek değerlerine Likör Fabrikasının yerinde yapılacak rezidansları maliyetine vereceğim. Sanat dünyasına sahip çıkmak adına bunu düşünüyorum. Onları gerçekten bu ülkenin sanatına değer ve önem vermiş kişileri olarak düşünüyorum. İş dünyasını Sellenium Twins'de topladım, sanat dünyasını da burada toplamayı düşünüyorum" dedi.

Kaç konut olacak?

Bin konut...

İstanbul'un en yüksek binası mı olacak?

Şu anda öyle duruyor. Proje bitti, aslında yürütmeyi durdurma kalktıktan sonra projeyi dağıtacağız. Projecimiz Emre Arolat...

'Beş gökdelen diktim'

Siz sürekli rezidans yapıyorsunuz. Kaç tane oldu?

İstanbul'a beş gökdelen yaptık. Bugüne kadar bine yakın rezidans dairesi sattık. Benim şimdi şehir içinde rakibim yok. Bu kalitede de rakibim yok.

Rezidansların artısı ne?

Sosyalleşiyor burada insanlar... Apartmanda sosyalleşemezsin. Türk kültürüne rezidansta yaşamak daha uygun. Türk insanları sıcaktır. Komşuluk iliklisini severler. Rezidanslarda ortak alanlar çok fazla, bu yüzden rahat sosyalleşiyorlar. Apartmanlara baktığınızda üst katta komşunuz ölüyor sizin haberiniz olmuyor.

Sizden herkes ev alamıyormuş, doğru mu?

Belli kültürü kendine sindirmiş parası olsun ya da olmasın benim için kriterlere uymalılar. Bu kültürde yaşayabilecekse komşusunu rahatsız etmeyecekse burada oturabilir. Çünkü ben ona daire satsam o zaman o da burada yaşayamaz. Benim geçmişim sonuçta saraylara dayanmıyor. Of'un dağ köyünden geliyorum. Burada kimseye asalet taslayacak halim yok. Müşteriler anlamında söylüyorum. Takım elbisenin altına beyaz çorap giyen burada oturamaz. Benim en çok hoşuma giden yanı da bunu başarmış olmam.

En büyük hedefiniz ne?

Hedeflerim arasında kriz gelmeseydi Atina'da rezidans yapmak vardı.

Neden Atina?

Gidip Romanya'da bina yapsam hiçbir şekilde esprisi olmaz. Atina'da yapardım bir de Miami ya da New- York'ta... Kriz gelmeden önce gidip arsa baktım. Selanik'te bir yer baktım. Araya politikacıları koydum. Ankara'ya Büyükelçi'ye gittim. Yunanistan Başbakanı ile görüştü. Ama kriz gelince durdum.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/yasar-babanin-bir-ciftligi-var-icinde-ne-ararsan-var_74129.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!