Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

‘Yaşayan Bir Proje’ Olarak Tasarlanan İstanbul Barosu’nda ADDO İzleri

Depreme dayanıksız olması sebebiyle yıkılıp yeniden inşa edilen Beyoğlu’ndaki İstanbul Barosu binası, hizmete açıldı. Yeniden inşa sürecinde yurtdışındaki baro binalarının örnek alındığı proje, dış cephesi ve iç tasarımı ile dikkat çekiyor.

yapi.com.tr
‘Yaşayan Bir Proje’ Olarak Tasarlanan İstanbul Barosu’nda ADDO İzleri

AR+P Mimarlık tarafından yeniden tasarlanan İstanbul Barosu binası, yönetici odalarından konferans salonuna, bekleme alanlarından sosyal bölümlere kadar, sadece yargı dünyasına değil, sanat dünyasına da hitap etme hedefiyle tasarlandı.

Çalışma hayatını yeni neslin ihtiyaçlarına göre yeniden tasarlayan ADDO, İstanbul Barosu’nda yönetici odalarında Sezgin Aksu tasarımı Bridge serisiyle, ara yönetici ve çalışma odalarında ise Solution serisi ile yer alıyor. Projede çalışma koltuğu olarak ADDO koleksiyonundan O-Live ve T-Max tercih edilirken, bekleme ve sosyal alanlarda Cube ve East koltuklar göze çarpıyor.

“Bridge” serisi…
Kaliteli üretim anlayışı ile çalışma ortamlarında ‘yaratıcılığı ve fonksiyonelliği’ ön planda tutan ADDO, İstanbul Barosu’nda Bridge koleksiyonu ile özgün tasarım çizgilerini ortaya koyuyor. Sezgin Aksu tasarımı Bridge serisi daha özgürlükçü, geçişken, fonksiyonel ve estetik çalışma ortamları oluşturuyor. Deri, ahşap ve camın birlikte kullanımı ile modern çizgileri ofis ortamına taşıyan Bridge serisi, günümüz iş dünyasının dinamik düzenine ayak uyduran, fayda ve etkileşim odaklı özel bir koleksiyon...

“Solution”
Modern ofislerde tekil ve çoğul çalışma ortamlar yaratmak için ADDO Design Team tarafından tasarlanan Solution, İstanbul Barosu’nda ara yönetici ve ekip çalışma odalarında göze çarpıyor. Solution, esnek ürün çeşitliliği sayesinde her türlü alana uyum gösterebiliyor.

“O-Live ve T-Max” koltuklar
Tüm ofis çalışanlarının farklı ergonomik gereksinimleri olduğundan yola çıkarak üretilen ve tüm koşullarda kullanıcısına maksimum rahatlık sağlayan O-Live ve T-Max koltuklar İstanbul Barosu’nda çalışma koltuğu olarak yerlerini alıyor. Hareketsizlik ve duruş bozukluklarından kaynaklanan sorunları sıfıra indiren çalışma koltukları, hareketsizliğe bağlı yorgunluk ve kas gerilmesi gibi sorunların önüne geçiyor.

“Cube” ve “East”
Yönetici odaları ve sosyal alanlarda modern ve sade bir oturma grubu olarak tasarlanan Cube, İstanbul Barosu’nda da proje kimliğine uyum sağlıyor. Çalışma, toplantı ve konferans alanlarında kullanılmak üzere tasarlanmış bir koltuk ailesi olan East ise, İstanbul Barosu’nda griden hardal rengine birçok tonda ve farklı alanda kullanılarak projeye dinamizm katıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yasayan-bir-proje-olarak-tasarlanan-istanbul-barosunda-addo-izleri_167320.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!