Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

YASED: Yabancı Yatırımlar Etkilenmeyecek

Uluslararası Yatırımcılar Derneği Başkanı Erdem, "Hafta sonu yaşanan acı olayların uluslararası yatırımcıların duruşu üzerinde bir etkisinin olmasını beklemiyoruz" değerlendirmesini yaptı.

yapi.com.tr/AA
YASED: Yabancı Yatırımlar Etkilenmeyecek

Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ahmet Erdem, darbe girişimi ile ilgili olarak, "Hafta sonu yaşanan acı olayların uluslararası yatırımcıların duruşu üzerinde bir etkisinin olmasını beklemiyoruz. Bundan sonra demokrasimizi ve hukuk devletini daha da güçlendirecek adımların önü açılmıştır. Bu yönde atılacak adımlar, uluslararası yatırımcıların Türkiye'ye olan güvenini daha da artıracaktır" dedi.

Erdem, uluslararası doğrudan yatırımcıların, yatırım kararlarını uzun vadeli bakış açısıyla aldığını, bu yatırımların ülkelerin geleceğine yönelik inancın göstergesi olduğunu vurguladı.

"Yatırım ortamını iyileştirmeye yönelik düzenlemeler çok önemli"

Uluslararası doğrudan yatırım akışını etkileyen pek çok faktörün bulunduğunu, bu faktörlerin hem yurt içi hem de yurt dışı kaynaklı olduğunu belirten Erdem, bu yıl dünyada küresel yatırım akışlarında yavaşlama beklediklerini kaydetti.

Hem dünya hem de Türkiye'deki ilk 4-5 aylık rakamların da bu trendi gösterdiğini ifade eden Erdem, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Dolayısıyla ülkemiz de bundan mutlaka etkilenecektir. Ancak, Türkiye’nin şimdi olduğu gibi siyasi ve ekonomik istikrarını daha da güçlendirecek adımlar atması, 2017 yılında yatırım akışımızı mutlaka artıracaktır. Son dönemde yatırım ortamını iyileştirmeye yönelik olarak hükümet tarafından hazırlanan ve TBMM'de hızla kabul edilen yasal düzenlemelerin de çok önemli olduğuna inanıyoruz. YASED olarak, görüş ve önerilerimizle bu düzenlemelere sürekli destek veriyoruz."

ETİKETLER: YASED Ahmet Erdem
http://www.yapi.com.tr/haberler/yased-yabanci-yatirimlar-etkilenmeyecek_146636.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!