Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yatırımcı İçin "Enerji Atlası"

EPDK, geçmiş ve güncel enerji piyasası verilerini içeren "Enerji Atlası" uygulaması ile yatırımcılara destek sağlayacak.

yapı.com.tr/AA
Yatırımcı İçin "Enerji Atlası"

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, enerji sektöründeki yatırımcılar için geçmiş ve güncel enerji piyasası verilerini içeren "Enerji Atlası" uygulamasını hizmete sunacak. EPDK'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde, Enerji Atlası Coğrafi Bilgi Sistemleri Tabanlı Karar Destek Sistemi Uygulaması kuruldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, "Enerji Atlası, enerji piyasasında lisanslı ve lisanssız elektrik üretimi için yer seçimlerinin ve yatırımların daha verimli olarak belirlenmesinde karar destek sistemi olacak" dedi.

Yılmaz, şu değerlendirmelerde bulundu: "Enerji Atlası üzerinden, yatırımcılara diğer kamu kurumları bünyesinde üretilen coğrafi verilerin sunumu, çevreci, düşük maliyetli ve arz güvenliğini sağlayacak şekilde geliştirildi. Enerji Atlası, hem yatırımcı için hem de sektörümüzün diğer oyuncuları için büyük kolaylıklar sağlayacak. Ayrıca sistem özellikle elektrik, doğalgaz dağıtım şirketlerinin yatırımlarının daha güvenli ve etkin bir şekilde denetlenmesinde kullanılacak."

Yayına açılması için çalışmaların sürdüğü Enerji Atlası, www.enerjiatlasi.gov.tr ve enerjiatlasi.org.tr  adreslerinden kullanıma açılarak, vatandaşların ve yatırımcıların enerji piyasası ile ilgili bilgiler edinmesinde de kullanılabilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yatirimci-icin-enerji-atlasi_134173.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!