Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yavaş, Ankara Sanat Tiyatrosu için Harekete Geçecek

1963 yılında kurulan Ankara Sanat Tiyatrosu, pandemi koşullarının getirdiği yükler nedeniyle 58 senelik tarihi salonunu boşaltmak zorunda kaldı. Gazeteci Ünsal Ünlü ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile görüştüğünü belirterek, Yavaş'ın bu konuyla ilgili adım atacağını söyledi.

yapi.com.tr
Yavaş, Ankara Sanat Tiyatrosu için Harekete Geçecek

Ankara'da 6 Aralık 1963 yılında Asaf Çiğiltepe öncülüğünde kurulan Ankara Sanat Tiyatrosu, pandemi koşullarının getirdiği yükler nedeniyle Ihlamur Sokak'daki 58 yıllık tarihi salonunu boşaltmak zorunda kaldı.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Ankara Sanat Tiyatrosu, pandemi koşullarının yarattığı yükler nedeniyle kuruluş tarihi olan 6 Aralık'ta 58 yıllık tarihi salonlarını boşaltmak zorunda kaldıklarını duyurdu.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; Ankara Sanat Tiyatrosu'nun yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “58 yıldır her türlü maddi zorluklara rağmen perdelerini açtığımız salonumuzu ayakta tutmak için her türlü fedakârlığı gösterdik. Bu süreçte salonumuzdan kopmamak adına yaptığımız her türlü girişimlerimiz, çalışmalarımız, görüşmelerimiz, gayretlerimiz de maalesef sonuçsuz kalmıştır. 1963 yılından beri aynı adreste perdelerini açan salonumuz, şimdi bir otel, otopark veya bir mağazanın deposu olmakla karşı karşıya kalmıştır… Bizler için hiç de kolay geçmeyen bu süreçte, Ankara Sanat Tiyatrosu olarak 58. yılımızda da var oluş çizgimizden hiçbir suretle ödün vermeden yolumuza devam edeceğiz. Bundan sonraki çalışmalarımızı bizlere kucak açan Bilkent Sahne'de devam ettireceğimizi bildirir, umutlu, sağlıklı, güzel günlerde tekrar birlikte olmayı dileriz.”

Gazeteci Ünsal Ünlü, Periscope üzerinden gerçekleştirdiği yayında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile görüştüğünü ve Yavaş'ın “Bugün Ankara Büyükşehir Belediye'sinin meclis toplantısı var, ilgilenme şansım yok ama yarından itibaren bununla ilgili bir adım atacağız.” dediğini belirtti.

Ünlü ayrıca, Yavaş'ın “Şehrin hafızası olan yerler olmalı, Ankara Sanat Tiyatrosu da onlardan biri.” dediği bilgisini paylaştı.

AST'nin duyurusundan sonra birçok sanatçı ve yurttaş sosyal medya hesaplarından üzüntülerini dile getiren paylaşımlarda bulundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yavas-ankara-sanat-tiyatrosu-icin-harekete-gececek_183112.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!