Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yeni Atatürk Kültür Merkezi için İhale Şubat Sonunda

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı, Atatürk Kültür Merkezi'nin (AKM) yenilenme projesi hakkında müteahhitlik firmalarına 18 Şubatta ön bilgi verecek. Alınan bilgiye göre, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı, AKM yenilenme projesi ihalesine start veriyor. Ajans, yenileme projesi hakkında müteahhitlik firmalarına ön bilgi vermek

Referans Gazetesi
Yeni Atatürk Kültür Merkezi için İhale Şubat Sonunda

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı, Atatürk Kültür Merkezi'nin (AKM) yenilenme projesi hakkında müteahhitlik firmalarına 18 Şubatta ön bilgi verecek. Alınan bilgiye göre, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı, AKM yenilenme projesi ihalesine start veriyor. Ajans, yenileme projesi hakkında müteahhitlik firmalarına ön bilgi vermek amacıyla 18 Şubatta Swissotel'de bir toplantı düzenleyecek.

Toplantıyla Cumhuriyet döneminin kültürel ve mimari açıdan simgesel yapılarından biri sayılan AKM'nin yenilenmesi ve 21. yüzyıla yakışır bir kültür merkezi haline getirilmesi için sürdürülen çalışmalar en son aşama olan ihale noktasına taşınmış olacak. Şubat ayı sonunda açılacak AKM yenileme projesi ihalesine hazırlık niteliği taşıyan toplantı, ihaleye katılmak isteyen tüm firmalara açık olacak.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Yürütme Kurulu Başkanı Nuri Çolakoğlu ve AKM yenilenme projesini hazırlayan mimar Murat Tabanlıoğlu'nun konuşmacı olarak katılacağı toplantıda, hem projeye, hem de ihale sürecine ilişkin ayrıntılar ele alınacak. Yenilenme çalışmasının sonucunda nasıl bir AKM'nin şekilleneceğine ilişkin tüm teknik bilgiler, görsel unsurlar eşliğinde, ayrıntılarıyla sunulurken, ihale sürecinin nasıl işleyeceği, ihaleye katılabilmek için hangi şartların aranacağı da katılımcılara aktarılacak.

İhaleye katılacak müteahhit firmalarda, minimum 30 bin metrekare inşaat alanına sahip çok işlevli yapı kompleksi inşaatı deneyimli, yetişmiş ve deneyimli şantiye teknik ve teknik satın alma ekipleri olan, renovasyon projesi için gerekli makine parkına halihazırda sahip ve özel imalat uygulamaları konusunda deneyimli olmaları gibi şartlar aranıyor.

Mimari projesi Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından hazırlanan AKM'nin yenilenme projesi, binanın statik açıdan güçlendirilmesi, restorasyonu, mimari açıdan geliştirilmesi, enerji etkin hale getirilmesi, elektro mekanik donanımı, güvenlik, ses, akustik, ısıtma, soğutma, havalandırma, aydınlatma, sahne sistemlerinin de yenilenmesini içeren çok katmanlı bir çalışma olarak hayata geçiriliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yeni-ataturk-kultur-merkezi-icin-ihale-subat-sonunda_66569.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!