Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yeni Ekonomi Programında Kiraların Düşürülmesi Hedefleniyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı yeni ekonomi programının yol haritası, neler yapılacağının detayları üzerinde çalışılıyor. Önümüzdeki dönemde yeni modele uygun yapısal reformlar gündeme gelirken öncelik gıda ve konut, dolayısıyla da kiraların düşürülmesinde olacak.

yapi.com.tr
Yeni Ekonomi Programında Kiraların Düşürülmesi Hedefleniyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararlılıkla hayata geçirileceği konusunda net mesajlar verdiği yeni ekonomi programının yol haritası ortaya çıkmaya başladı. Sabah’tan Zübeyde Yalçın’ın haberine göre; yeni programın çerçevesi ve bu kapsamda atılması planlanan adımlar şöyle:

Hukuki ve ekonomik alandaki yapısal reformlar ile yeni politika desteklenecek. Tüm bunlar hayata geçirildiğinde piyasalardaki rekabet artacak, cari açık düşecek, fiyatlar ve kurlar da rasyonel bir noktaya gelecek. Düşük faiz politikası kalıcı olacak. Aralık ayında da faiz indirimi bekleniyor. Ancak 2022 ile birlikte indirim için piyasaların durumuna bakılacak.

Bu süreçten en fazla etkilenecek düşük gelirlilere dönük çalışmalar devam ediyor. Asgari ücret, emeklilik, 3600 ek göstergenin yanı sıra gıda ve konut arzını arttıracak önlemler devreye girecek. Bu iki alanda arz arttığında kiralar ve gıda fiyatları da aşağı inecek ve insanlar nefes alabilecek.

Finansal piyasalardaki çeşitliliğin arttırılmasına dönük de çalışmalar yapılıyor. Yeni tasarruf yöntemleri geliştirilerek vatandaşın döviz yerine alternatif yatırım araçlarına yönelmesinin sağlanması hedefleniyor.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yeni-ekonomi-programinda-kiralarin-dusurulmesi-hedefleniyor_188228.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!