Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yeni Villaların Temeli Atıldı!

İstanbul Üsküdar Küçük Çamlıca'da yaptırdığı biri kaçak iki villasını, yaşanan tartışmaların ardından yıktıran Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın, projesi 2.5 ay önce onaylanan 3 yeni villasının yapımına start verildi.

Vatan Gazetesi
Yeni Villaların Temeli Atıldı!

stanbul Üsküdar Küçük Çamlıca'da yaptırdığı biri kaçak iki villasını, yaşanan tartışmaların ardından yıktıran Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın, projesi 2.5 ay önce onaylanan 3 yeni villasının yapımına start verildi. İstanbul 3 No'lu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu'nun onayından sonra Üsküdar Belediyesi'nden inşaat ruhsatı alınan ve yıkılan iki villaya ait hafriyatların kaldırılmasını takiben, dün de temel kazısına başlandı.

Villaların yapılacağı arazinin etrafı tahtalarla çevrilirken, çok sayıda moloz kamyonu da hazır bekletildi. Projeye göre, 2 bin 100 metrekarelik arsa üzerine inşa edilen yeni villaların etrafı duvarlarla çevrilecek. Bahçeye bir süs havuzu, gezinti yolu yapılacak. Bodrum katla birlikte üç katlı villaların giriş katında, şömineli salon, mutfak ve tuvalet, üst katta ise odalar yer alacak. İnşaat bittikten sonra Unakıtan, villaların her açıdan tüm bağımsız bölümlerini fotoğraflayarak, kurala gönderecek. Kurul fotoğraflara bakarak, kullanımda sakınca olup olmadığını belirleyecek. Proje dışında yapılan değişikliklerden belediye ve mimar sorumlu tutulacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yeni-villalarin-temeli-atildi_47297.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!