Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yeni Yapılara ‘Çöp Konteyneri’ Şartı Geliyor

Karşıyaka Belediyesi, yeni inşa edilecek binalara ‘çöp konteyneri’ şartı getiriyor.

yapi.com.tr
Yeni Yapılara ‘Çöp Konteyneri’ Şartı Geliyor

Artık yapı projelerinde, daire sayısına göre yer altı ya da yer üstü konteynerlerine yer verilmesi zorunlu olacak. Şartları yerine getirmeyenler, yapı kullanma izni alamayacak. 

Sitelerde çöpler yer altına

Karşıyaka Belediye Meclisi, ilçe genelinde yeni inşa edilecek binalara çöp konteyneri zorunluluğu getiren düzenlemeyi oybirliğiyle kabul etti. Buna göre, 40 daire (bağımsız birim) ve üzeri siteler ile büyük iş merkezlerinde, çöpler yer altına alınacak. İnşaat firmaları, yapı projelerinde her 40-80 daire için 1 adet yer altı konteyneri alanı belirleyecek. Yapı kullanma izni de bu konteynerlerin konulması ve kapalı muhafaza alanı yapılması şartıyla verilecek.

Uygulama bu ay başlayacak

40 daireden az olan ve yer altı konteyneri alanı düzenlenemeyecek parsellerde ise yer üstü konteyneri uygulaması yapılacak. Müteahhitler, bu binalar için yer üstü konteyneri satın alacak ya da her 5 daireye karşılık gelen konteyner bedelini ödeyecek. Yeni uygulama, bu ay içerisinde başlatılacak.

Daha temiz bir kent için el ele

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Daha temiz ve modern bir kent yaratmak için çıktığımız yolda, önemli bir karara  imza attık. Sokaklarımızda evsel atıklardan kaynaklanan çevre ve görüntü kirliliklerini ortadan kaldırırken, halk sağlığının korunmasına da katkı sağlamış olacağız. Her kesimden destek göreceğine inandığım bu uygulamayı, el ele hayata geçireceğiz” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yeni-yapilara-cop-konteyneri-sarti-geliyor_155867.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!