Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yüksek Hızlı Tren ile İlgili Çarpıcı İddia!

Birleşik Taşımacılık Sendikası (BTS) Örgütlenme Sekreteri İshak Kocabıyık, "Eskişehir-Pendik arası hızlı tren hattı inşaat çalışmaları tamamlanmadan, 25 Temmuz tarihinde açılışı yapılacak" dedi.

yapi.com.tr
Yüksek Hızlı Tren ile İlgili Çarpıcı İddia!

DHA'nın haberine göre, Kadıköy Kent Dayanışması, Haydarpaşa Dayanışması ve İstanbul Kent Savunması platformları, 25 Temmuz'da açılışı yapılacak olan Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattını protesto etti.

41 kişinin hayatını kaybettiği 2004 yılındaki Pamukova kazasını da hatırlatmak için bir araya gelen grup, Kadıköy Altıyol'dan Haydarpaşa Tren Garı'na yürüdü. Grup, yürüyüş sırasında, panolarda bulunan Yüksek Hızlı Tren reklamlarının afişlerini parçaladı.

Ellerinde "Rant için değil, halk için ulaşım, Sermaye defol, İstanbul bizim yazılı dövizlerle Altıyol Meydanı'nda toplanan grup, Söğütlüçeşme Caddesi'ni trafiğe kapatarak, Haydarpaşa Garı'na kadar yürüdü. Yürüyüş sırasında "Haydarpaşa gardır, gar kalacak, "Kültürel miras satılamaz ve "İstasyonlar halkındır satılamaz" sloganları atıldı.

Afişleri söktüler

Eylemcilerden bazıları, yürüyüş sırasında, cuma günü açılışı yapılacak olan Yüksek Hızlı Tren hattının reklamlarının bulunduğu afişleri yırttı. Haydarpaşa Garı önüne gelen grup adına basın açıklaması yapan Birleşik Taşımacılık Sendikası (BTS) Örgütlenme Sekreteri İshak Kocabıyık, "AKP iktidarı ve Başbakan her zaman olduğu gibi yine emir verdi. Eskişehir-Pendik arası hızlı tren hattı inşaat çalışmaları tamamlanmadan, 25 Temmuz tarihinde açılışı yapılacak dedi.

Kocabıyık, "Haydarpaşa- Ankara seferi yapan hızlandırılmış trenin Pamukova yakınlarında raydan çıkarak devrilmesi sonucu 41 yurttaşımız hayatını kaybetmiş, 81 yurttaşımız da yaralanmıştı diyerek, 10 yıl önce 22 Temmuz günü Pamukova'da yaşanan kazayı da hatırlattı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yuksek-hizli-tren-ile-ilgili-carpici-iddia_122810.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!