Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yurt Arazileri Satılacak!

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Atatürk ve Tahsin Banguoğlu yurtları için TOKİ ile görüştüklerini söyledi. Kılıç "Arazileri doğrudan satabiliriz" dedi.

yapi.com.tr
Yurt Arazileri Satılacak!

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, bir süre önce planlarının değiştirildiği Tahsin Banguoğlu ve Ankara ’nın en eski erkek yurdu olan Atatürk Yurdu’nun Hacettepe’ye taşınacağını, bu iki yurdun kentsel servis alanı olarak kullanılacağını söyledi. “AVM takıntımız yok” diyen Kılıç, TOKİ ile arazi üzerinde çalışıldığını, kat karşılığı da verilebileceğini, arsanın satılabileceğini de söyledi.

Kılıç dün Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) ile yaptığı sohbet toplantısında, Atatürk Yurdu ile Tahsin Banguoğlu Yurdu’nu Ankara’da yeni yapılacak stadyum bölgesine yeniden inşa edilecek yurda taşıyacaklarını belirtti. Radikal'in haberine göre, Kılıç “Orada 570 dönümlük bir arazimiz oldu. O bölgede ODTÜ, Hacettepe, Başkent, Bilkent gibi kampüsler var. Yeni yapılacak yerde sosyal donatılar, tenis kortları, basket sahaları da olacak” dedi. İki yurdun yerlerinin ise ‘kentsel servis alanı’ olarak kullanılacağını belirten Kılıç, bütün değerli arsaların yeşil alan yapılmasının mümkün olmadığını kaydetti.

AVM ihtiyacının da eskisi gibi kalmadığını dile getiren Kılıç, “AVM deseniz bile yapmak istemeyebilirler. Yapacağınız yatırımlarda bütçeye yük oluşturmayacak bir yol bulmanız lazım. İki yurdun arazisi ile ilgili modeller üzerinde çalışmalar yapılıyor. TOKİ’yle değerlendirmeler olabilir, kat karşılığı değerlendirme olabilir, arsalar doğrudan satışa da arz edilebilir” dedi. Yurt inşaatlarıyla ilgili olarak da kamu özel ortaklığı modeline geçiş yaptıklarını anlatan Kılıç, bu arada gayrimenkul kiralama yönetmeliğini çıkardıklarını, bu kapsamda herhangi bir yatırımcının elindeki hazır binasını 15 yıl boyunca yurt olarak kiralayabileceklerini ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yurt-arazileri-satilacak_111900.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!