Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yuvarlanan Tehlike

Ankara Kalesi’nde yan yatak ışıklandırma direklerinden bazıları, yetkililerin önlem almaması nedeniyle yamaç aşağı yuvarlandı. Bölge sakinleri ve esnaf, can kaybı yaşanmadan direklere önlem alınmasını istedi.

yapi.com.tr
Yuvarlanan Tehlike

Hürriyet'ten Ender Baykuş ile Muhammet Yıldız'ın haberine göre, Ankara Kalesi’ndeki yan yatan direklerle ilgili hiç bir önlem alınmaması, daha büyük tehlikelere neden oldu.

Yan yatan direklerden bazıları yüzlerce metre yükseklikteki yamaçtan aşağıya yuvarlandı. Kış aylarında yağmur ve kar sularıyla zeminin yumuşatması nedeniyle sürekli olarak tedirgin olduklarını belirten bölge sakinleri, “Direkler gözümüzün önünde yüzlerce metre yükseklikten aşağıya düşüyor. Şans eseri bazılarını ağaçlar yavaşlattı ama diğerlerinde o kadar şanslı olamayabiliriz” dedi.

Yerden yüksekliği 150 metre olan tepe kısımlardaki direklerin uzun yıllardır yan yatmış şekilde beklediğini dile getiren kale sakinleri, kalenin hemen altında çalışan esnafın tehlike altında olduğunu belirterek şunları söyledi: “Kalenin üst kısımlarında yıllar önce aydınlatma çalışması yapıldı. Sonrasında çocuklar tarafından lambalar sürekli kırılınca yetkililer artık tamir etmemeye başladı. Zaman geçtikçe yağmur ve kar suları atıl vaziyette duran direkleri, önce yan yatırdı. Daha sonra bu direklerden bazıları zeminden koparak aşağıya yuvarlandı.

Toprak parçası tutuyor

150 metreden aşağıya düşen direklerden bazıları ağaçlıklara tutunurken bazıları ise şans eseri boş alanlara düştü. Ankara Kalesi’nin en tepesinde bulunan ve yan yatan diğer direkler ise küçük bir toprak parçasına tutunmuş şekilde bekliyor. Olası bir felakete ramak kaldı. Çünkü direklerin hemen alt tarafından çiçek ve ağaç alım satımıyla uğraşan esnaf var. Yaz aylarına girilecek olması sebebiyle çok kalabalık olduğu zamanlar oluyor. Direklerin insanların üzerine düşmesi halinde çok büyük acılar yaşanabilir. Belediye yetkilileri ve Ankara Valiliği’nin devreye girmesini ve önlem aldırmasını istiyoruz.”

Düştü düşecek

Zeminden koparak olduğu yere düşen bir direk, uçurumun hemen kenarında duruyor. Aydınlatma direğinin hemen altında ise fidan dikicileri ile alışveriş yapmaya gelen vatandaşlar bulunuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yuvarlanan-tehlike_120210.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Insignia Armatür

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!