Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

O Projeyi Mercek Altına Aldılar!

Merkezi İş alanları (MİA) projesi kapsamında bulunan İskitler’de, Mimarlar Odası Ankara Şube yöneticileri yerinde tespit gezisi yaptı. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan ve Ankara Şube Sekreteri Gökhan Yıldırım’ın katıldığı tespit gezisinde Zübeyde Hanım Mahallesi muhtar heyeti ile birlikte tüm mahalle, sokak sokak gezildi.

yapi.com.tr
O Projeyi Mercek Altına Aldılar!

MİA projesinin yapılacağı alanda, Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan ve Ankara Şube Sekreteri Gökhan Yıldırım mahalleli ile konuşarak, İskitler’in şikayetlerini dinledi. Suç oranı yüksek olan mahallenin kaderine terk edilmiş halinden şikayet eden mahalle sakinleri, uyuşturucu, fuhuş, hırsızlık olaylarının bitmesini istiyor.

“İlgililer Halkla değil Rantla İlgileniyor”

Terk edilmiş bir görünüme dönüştürülen mahalle  için Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan: “Büyükşehir Belediyesi önce bir yeri çöküntü alanına dönüştürüyor, hizmet vermiyor, bakımsızlaştırıyor. Sonrasında  bir anda çantacılar çıkarak arsalar evler yok pahasına toplanıyor.Sonrada bakımsız çöküntü alanı olan,  kimler tarafından alındığı bilinmeyen el değiştirmelerle birlikte birden alanda bir dönüşüm projesi başlıyor. Kentsel rantın kişilere dağıtılmasının şifreleri böyle işliyor. İskitlerde de bu kentsel rant şifrelerinin ipuçlarını gördük. İskitler'deki durumu masaya yatırdık, yakından takip edeceğiz. Konut alanı ve iş merkezi alanı olarak iki farklı şekilde yürütülmek istenen bir MİA projesi var. Mahallelinin proje hakkında doğru düzgün bilgilendirilmediğini gördük. İskitler’in kırk yıldır elli yıldır orada oturan sahipleri ve sakinlerinin İskitler'de ne yapılacağı ile ilgili tam bir bilgilendirme yok. Talepler karşılanmıyor, ilgililer halkla değil rantla ilgileniyor. Mia projesini mercek altına alıyoruz, halkla toplantılar yapacağız, geniş bir ekip ve uzmanlarla yerinde incelemelerimiz devam edecek” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/o-projeyi-mercek-altina-aldilar_120162.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!