Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Zeki Yurtbay Vefat Etti

Yurtbay Şirketler Grubu’nun kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı değerli iş insanı Zeki Yurtbay vefat etti.

yapi.com.tr
Zeki Yurtbay Vefat Etti

Yarım asrı aşkındır gerçekleştirdiği çalışmalar, ticari ahlakı ve ülkemizin sanayisine çok değerli katkıları ile herkesin yakından tanıdığı ve sevdiği Yurtbay Şirketler Grubu’nun kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı değerli iş insanı Zeki Yurtbay, tedavi görmekte olduğu Acıbadem Altunizade Hastanesi'nde çoklu organ yetmezliğine bağlı olarak 24.09.2020’de vefat etti.

82 yıllık yaşamına birçok başarı sığdıran Zeki Yurtbay, binlerce insana sağladığı istihdam ile ülke ekonomisine katkısıyla her zaman öncü olan çok kıymetli bir iş insanıydı. Disiplini, mütevazı kişiliği ve iş ahlakı ile çevresi tarafından her zaman saygıyla anılan ve sevilen Zeki Yurtbay, ülkesi için hep "sadece en iyisi" vizyon anlayışıyla ömrünü hep daha iyisi için mücadeleye adamış, 14 yaşında atıldığı ticari hayatı ile başarı öyküsü örnek olmuş değerli bir iş insanı.

İtibarlı olmak, güvenilir olmak ticari ahlakının mihenk taşları olan Zeki Yurtbay, kazandığı ile çeşitli yatırımlar yaparak topluma, ülkesine her zaman faydalı bir insan olabilmeyi önceliği gördü. 1950’li yılların başlarında atıldığı ticareti, her zaman bu topraklar için nasıl fayda sağlayabilirim düşüncesi ile 1955’de Zonguldak Çaycuma’da Yurtbay Tuğla üretimi ile başlatan Zeki Yurtbay, daha sonraki yıllarda Yapı Kimyasalları ve seramik sektörüne de çok değerli katkılarda bulundu. Delta Tuğla, Yurtbay Yapı Kimyasalları ve Yurtbay Seramik markaları ile binlerce insana istihdam sağladı ve sağlamaya devam ediyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/zeki-yurtbay-vefat-etti_181964.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!