Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Zeytinburnu Kapışması

Zeytinburnu'na Marina Geliyor

Galataport ihalesinin iptal edilmesinin ardından İstanbul'un sahil kesimindeki en büyük turizm yatırımı için düğmeye basıldı. İstanbul Defterdarlığı Avrupa Yakası Milli Emlak Daire Başkanlığı, İstanbul'un üçüncü marinasının inşaası için ihale açtı.

Milliyet Gazetesi/T. KİRECÇİ
Zeytinburnu'na Marina Geliyor

alataport ihalesinin iptal edilmesinin ardından İstanbul'un sahil kesimindeki en büyük turizm yatırımı için düğmeye basıldı. İstanbul Defterdarlığı Avrupa Yakası Milli Emlak Daire Başkanlığı, İstanbul'un üçüncü marinasının inşaası için ihale açtı.

İstanbul'un en büyük marinası
Kazlıçeşme'ye yapılacak olan marina 144 bin 264 metrekare mevcut deniz dolgu alanının etrafına 325 bin 736 metrekare dolgu alanı ile İstanbul'un en büyük marinası olacak.

Ayrıca ihale kapsamında 1 milyon metrekare deniz alanı da kiralanacak. Böylece kiralanacak alanların toplamı 1 milyon 470 bin metrekareye ulaşacak.
Marina alanının yıllık kirası 5 milyon 537 bin YTL olacak. Geçici teminatı 1 milyon 107 bin 400 YTL olan ihale pazarlık usulüyle 9 Kasım'da gerçekleştirilecek.

İzinleri alacaklar
Marina yapmak için ihaleye katılacakların Kültür ve Turizm Bakanlığı, Denizcilik Müsteşarlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Bayındırlık ve İskân Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan gerekli imar ve iskân izinlerini alması gerekiyor.

Yeni imar plan çalışmalarında Zeytinburnu, Kartal ile birlikte İstanbul'un en önemli iki turizm merkezinden birisi haline dönüştürülecek. Zeytinburnu'nda turizm ve iş merkezi projesi inşaası da gündemde. Bu proje ile ikisi 55 katlı ofis, diğeri 35 katlı otel olmak üzere toplam 3 gökdelen yapımı öngörülüyor. Zeytinburnu sahili serbest bölgeye dönüştürülerek, ticari açıdan da kullanılır hale gelecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/zeytinburnuna-marina-geliyor_49086.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!