Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Zorlu Enerji, Osmangazi Elektrik'i Devraldı

Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ, Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ ve Osmangazi Elektrik Perakende Satış AŞ'nin paylarının tamamını 360 milyon dolara devraldı.

yapi.com.tr / AA
Zorlu Enerji, Osmangazi Elektrik'i Devraldı

Zorlu Enerji'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında, şirketin yüzde 100 bağlı ortağı Zorlu Osmangazi Enerji Sanayi ve Ticaret AŞ'nin, 2 Şubat'ta hisse alım sözleşmesine ilişkin kapanış protokolünü imzaladığı belirtildi. 

Açıklamada, söz konusu protokolle, Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ ve Osmangazi Elektrik Perakende Satış AŞ'nin paylarının tamamının 360 milyon dolar nakden ödenerek devralındığı duyuruldu.

Taraflar arasında imzalanan kapanış protokolüyle söz konusu payların Zorlu Osmangazi'ye devrine ilişkin tüm işlemler tamamlandı.

Zorlu Enerji Grubu Başkanı Sinan Ak, Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ ve Osmangazi Elektrik Perakende Satış AŞ'yi devralmalarına ilişkin, "Enerji alanındaki faaliyetlerimizi elektrik üretimi, satışı ve ticaretindeki yenilikçi hizmetlerimizle zenginleştirmeye devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, 2 Şubat itibarıyla Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ ve Osmangazi Elektrik Perakende Satış AŞ'nin faaliyetlerini Zorlu Enerji Grubu üstlendi. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ak, Zorlu Enerji Grubu'nun çeyrek asırlık tecrübesini elektrik ticaretine taşımaktan mutluluk duyduklarını belirterek, şirketin kalite ve yenilikçi uygulamalarını elektrik dağıtım ve satış hizmetlerine de taşıyacaklarını kaydetti. 

Zorlu Enerji'nin deneyim ve uzmanlığını Osmangazi Elektrik ile buluşturmaktan çok memnun olduklarını ifade eden Ak, "Bugüne kadar hizmet kalitesi, sürdürülebilirlik anlayışı ve uygulamadaki tecrübesiyle fark yaratan Zorlu Grubu, üstlendiği tüm sorumluluklarda ve altına imza attığı tüm yatırımlarda olduğu gibi en iyisini sunma azmini elektrik dağıtım ve satış hizmetlerinde de ortaya koyacak. Enerji alanındaki faaliyetlerimizi elektrik üretimi, satışı ve ticaretindeki yenilikçi hizmetlerimizle zenginleştirmeye devam edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu. 

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu da elektrik dağıtımı ve ticareti ile doğalgaz dağıtımı ve ticareti dahil olmak üzere verimli ve sürdürülebilir olan alanlara yatırım yapmaya gelecek yıllarda da devam edeceklerini bildirdi.

Zorlu Enerji Grubu, söz konusu devralma ile Eskişehir, Bilecik, Uşak, Afyon ve Kütahya'yı içine alan ve ülkedeki elektrik tüketiminin yaklaşık yüzde 4'ünü gerçekleştiren dağıtım bölgesinde 1,5 milyonu aşkın aboneye elektrik dağıtım hizmeti sunacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/zorlu-enerji-osmangazi-elektriki-devraldi-_155675.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!