Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

4. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri

Yurtbay Seramik’in Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliği ile düzenlediği “4. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri”ne başvurular başladı. Yarışmanın son başvuru tarihi, 21 Kasım 2016.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

4. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri 4. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri
SON BAŞVURU TARİHİ 21 Kasım 2016
DÜZENLEYEN

Yurtbay Seramik ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliğinde

+ Ajandama Ekle

Türkiye ve KKTC’deki üniversitelerin mimarlık, güzel sanatlar, sanat ve tasarım ile mühendislik fakültelerine bağlı mimarlık ve tasarım disiplinlerini kapsayan bölümlerinde öğrenim gören önlisans, lisans ve lisansüstü öğrencilere açık olan yarışmaya ekip ya da bireysel olarak başvuru yapılabiliyor. Ekip başının belirtilen disiplinlerden olması koşuluyla, diğer ekip üyelerine farklı disiplinlerden olma imkânı sağlanıyor. Yarışmanın birincisine Unicera Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nda (8-12 Mart 2017), Yurtbay Seramik standında tasarımının üretilerek sergilenmesi imkânı sağlanıyor.  

Yurtbay Seramik ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliğiyle düzenlenen Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri yarışmasında, genç tasarımcılar “Kaos ve Düzen”den ilham alıyor. Evrende, doğada olup biten her şey adeta bu ikili üzerine kurulu. Biri olmadan diğeri var olamıyor. İkisinin ilişkisi evrensel bir düzeni, uyumu ve dengeyi ifade ediyor. Katılımcıların, kaos ve düzen birlikteliğinden, bu zıtlığın yarattığı uyumdan ilham alan tasarımları paylaşmaları bekleniyor. 

4. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri jürisinde Ali Bakova (Tasarımcı / Ali Bakova Design), Atilla Kuzu (İçmimar, Tasarımcı / Zoom-TPU Kurucu Ortağı), Prof. Ayşegül İzer (MSGSÜ GSF Grafik Tasarımı Bölüm Başkanı), Prof. Sevim Çizer (DEÜ GSF Seramik ve Cam Tasarımı Bölüm Başkanı) ve Şule Koç (Tasarım Direktörü / Şule Koç Design) yer alıyor. 

Ödüller bayi toplantısında sahibini bulacak

Birincinin 10.000 TL, ikincinin 7.500 TL, üçüncünün 5.000 TL ile ödüllendirileceği yarışmada ayrıca, üç öğrenciye 1.000 TL'lik eşdeğer mansiyon ödülü verilecek. Yarışmanın birincisine para ödülünün yanı sıra UNICERA Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nda Yurtbay Seramik Standı’nda tasarımının üretilerek sergilenmesi imkânı sağlanacak.

Toplam 6 tasarımcı veya ekibin ödüllendirileceği 4. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri'ne başvurular, 21 Kasım 2016 tarihine kadar kabul edilecek. Ödüle hak kazananlar 6 Aralık 2016 tarihinde yarışmanın web sitesinde açıklanacak. Yarışmanın ödül töreni, Yurtbay Seramik’in bayi toplantısında gerçekleştirilecek; kazananların ulaşım ve konaklama masrafları Yurtbay Seramik tarafından karşılanacak.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru formu için tıklayınız.

Reklam Goruntulenme Bolumu

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/4-zeki-yurtbay-tasarim-odulleri_144481.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!