Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

3. Zeki Yurtbay Tasarım Yarışması

Yurtbay Seramik’in bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Zeki Yurtbay Tasarım Yarışması başladı. 'Doğadan Sanata Sen Tasarla' teması altında gerçekleşen yarışmanın son başvuru tarihi 23 Kasım 2015.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

3. Zeki Yurtbay Tasarım Yarışması 3. Zeki Yurtbay Tasarım Yarışması
SON BAŞVURU TARİHİ 23 Kasım 2015
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ 7 Aralık 2015
DÜZENLEYEN

Yurtbay Seramik tarafından, Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) koordinasyonunda

WEB ADRESİ

dogadansanatasentasarla.com

E-POSTA

etkinlik@yem.net

+ Ajandama Ekle

"Doğa" teması ile düzenlenen yarışma kapsamında yarışmacılardan seramiği doğadan esinlenerek şekillendirmeleri, doğanın sundukları ile insan üretiminin ara kesitinde tasarım yapmaları isteniyor.

Türkiye ve KKTC’deki üniversiteler genelinde Mimarlık, Güzel Sanatlar, Sanat ve Tasarım Fakülteleri’nde 2014 - 2015 Bahar Yarıyılı itibariyle öğrenim gören önlisans, lisans ve lisansüstü öğrencileri arasında süren yarışmaya başvurular 23 Kasım’da sona erecek.

Yurtbay Seramik’in kurumsal sosyal sorumluluk projesi niteliğindeki yarışmasında toplam 8 tasarımcı veya ekip ödüllendirilecek. Yarışma sonunda birinciye 7.500 TL, ikinciye 5.000 bin TL, üçüncüye ise 3.000 bin TL para ödülü verilecek. Yarışmada ayrıca beş kişi veya ekip 1.000 TL’lik mansiyon ödülü almaya hak kazanacak.

Başvuruların www.dogadansanatasentasarla.com internet sitesi üzerinden yapıldığı yarışmada derece elde edenler, para ödülünün yanısıra Yurtbay Seramik’in Antalya’da düzenlenecek bayi toplantısında gerçekleştirilecek ödül törenine katılma fırsatıyla da sektör uzmanları ve tasarımcıları ile bir araya gelecek. Birinci olan tasarım ise üretilerek, UNICERA 2016 Seramik Banyo Mutfak Fuarı’ndaki Yurtbay Seramik standında sergilenecek.

Yarışma takvimi
Zeki Yurtbay Tasarım Yarışması'na başvurular, 23 Kasım 2015 tarihine kadar kabul edilecek. Yarışmada ödül kazanan tasarımcılar, 7 Aralık'ta yarışmanın internet sayfasında açıklanacak. Ödül töreni, Yurtbay Seramik’in bayi toplantısında gerçekleştirilecek; kazananların ulaşım ve konaklama masrafları Yurtbay Seramik tarafından karşılanacak.

3. Zeki Yurtbay Tasarım Yarışması hakkında tüm detaylara, katılım şartları ve başvuru formuna www.dogadansanatasentasarla.com sitesinden ulaşmak mümkün. Öğrenciler yarışma ile ilgili tüm sorularını, etkinlik@yem.net e-mail adresine iletebilecek.

Yarışma jürisi
Yarışmanın jürisinde; Prof. Ayşegül İzer (MSGSÜ GSF Grafik Tasarım Bölüm Başkanı), Prof. İnci Deniz Ilgın (Marmara Üniversitesi GSF Dekanı), Prof. Sevim Çizer (DEÜ GSF Seramik ve Cam Tasarımı Bölüm Başkanı), Tamer Nakışçı (Tasarımcı, Studio Nakışçı) ve Sinan Canpolat (Mimar, Yurtbay Seramik Pazarlama Md. Yrd.) yer alıyor.

Yarışmada geçen yıl ödül alan projeler:

Birinci Ödül:
Tuğçe Oğuztürk, İzmir Ekonomi Üniversitesi


İkinci Ödül:
Eyüp Yılmaz, Marmara Üniversitesi


Üçüncü Ödül:
Aslı Erkun, Anadolu Üniversitesi

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/3-zeki-yurtbay-tasarim-yarismasi-_131042.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!