Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Depremde Evin Hasar Görürse Nereye Gidersin?

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), Türkiye dâhil 21 ülkedeki üniversitelerin lisans ve lisansüstü öğrencilerine yönelik kısa film yarışmasını başlattı. Beşincisi düzenlenen ve ilk kez uluslararası nitelik kazanan yarışmanın bu yılki teması, “Depremde evin hasar görürse nereye gidersin?” olarak belirlendi.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

Depremde Evin Hasar Görürse Nereye Gidersin? Depremde Evin Hasar Görürse Nereye Gidersin?
SON BAŞVURU TARİHİ 20 Haziran 2014
DÜZENLEYEN

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK)

WEB ADRESİ

www.daskfilm.com

E-POSTA

daskfilm@dask.gov.tr

+ Ajandama Ekle

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından düzenlenen ve üniversite öğrencilerinin ilgiyle takip ettiği kısa film yarışması, bu yıl uluslararası arenaya taşınıyor. Türkiye’nin yanısıra deprem riski altındaki komşu ülkeler, Balkan ülkeleri ve İtalya dahil 21 ülkeden üniversite öğrencileri yarışmaya başvurabilecek. Bu yıl beşincisi düzenlenen yarışmada, üniversiteliler “Depremde evin hasar görürse nereye gidersin?” sorusunun yanıtını filme alacaklar. DASK Uluslararası Kısa Film Yarışması’na başvurular, 20 Haziran’a kadar www.daskfilm.com adresinden yapılabilecek.

Mete Horozoğlu ve Ozan Açıktan jüride

DASK Uluslararası Kısa Film Yarışması’nın kesinleşen jüri üyeleri arasında oyuncu Mete Horozoğlu, yönetmen Ozan Açıktan ve sinema yazarları Mehmet Açar ve Şenay Aydemir bulunuyor. Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi ve Köşe Yazarı Prof. Dr. Ali Atıf Bir ve Yeditepe Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ayla Kanbur ve DASK Genel Sekreteri Serpil Öztürk de jüride yer alan diğer isimler arasında.

Filmleri hem jüri hem de izleyiciler değerlendirecek

Katılımcılar, depremden sonra evleri hasar gören ve oturulamaz hale gelen konut sahiplerinin yaşayacağı sorunları en fazla 3 dakikalık filmleriyle anlatarak uluslararası düzeyde yarışma fırsatı yakalayacaklar. DASK Uluslararası Kısa Film Yarışması’nın birincisi MacBook Pro Retina ve Sony HXR - MC2000E kamera, ikincisi MacBook Pro Retina ve üçüncüsü de iMac’in sahibi olacak.

Jüri değerlendirmesinin yanısıra DASK’ın Facebook sayfasından (www.facebook.com/dask) İzleyici Özel Ödülü için de oylama düzenlenecek. İzleyici Özel Ödülü almaya hak kazanan 2 katılımcıya sırasıyla Canon SLR ve Canon Compact dijital fotoğraf makinesi hediye edilecek.

Üniversiteliler de DASK’ın “Zorunlu Misafirlik” konseptine odaklanacak

DASK Uluslararası Kısa Film Yarışması’nın bu seneki temasını belirlerken iletişim çalışmalarında kullandıkları 'zorunlu misafirlik' konseptinden faydalandıklarını belirten DASK Koordinatörü İsmet Güngör şöyle konuştu:

“‘Zorunlu Misafirlik’ konseptiyle konut sahiplerinde deprem risk algısını yükseltmeyi ve onlara depremden sonrasını düşündürtmeyi amaçlıyoruz. Bu sayede çok geç olmadan gerekli önlemleri almalarını hedefliyoruz. Kısa Film Yarışmamızda katılımcılara depremden sonra nereye gideceklerini sorarak, depremden sonra zorunlu misafir olma riskini filmlerine taşımalarını bekliyoruz.”

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/depremde-evin-hasar-gorurse-nereye-gidersin_119856.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!