Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İnovatif Sürdürülebilirlik Uygulamaları Yarışması

İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD) İnovasyon Çalışma Grubu, İnovatif Sürdürülebilirlik Uygulamaları Yarışması ile inovatif uygulamalarla sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunan iyi uygulamaları ödüllendirecek.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

İnovatif Sürdürülebilirlik Uygulamaları Yarışması İnovatif Sürdürülebilirlik Uygulamaları Yarışması
SON BAŞVURU TARİHİ 18 Nisan 2013
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ 15 Mayıs 2013
DÜZENLEYEN

İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD)

WEB ADRESİ

inovatifsurdurulebilirlik.org

E-POSTA

didemu@tbcsd.org

+ Ajandama Ekle

Yarışma, İnovasyon Çalışma Grubu’nun 'özel sektörde çevreye, ekonomiye ve topluma katkısını arttıracak inovatif projeleri ortaya çıkartmak ve geliştirilmesine destek vermek' hedefi doğrultusunda planlanmış aksiyonlarından biri olarak dikkat çekiyor. Benzer uygulamaların yaygınlaştırılmasını da hedefleyen yarışmada, KOBİ ve büyük ölçekli firmaların 2011 yılı itibari ile gerçekleştirdiği ve sonuçlarını aldığı en iyi uygulamalar değerlendirilecek. Yarışmaya, Türkiye sınırları içinde kayıtlı, yerleşik ve tüzel kişiliğe sahip özel sektör şirketleri başvurabiliyor.

Başvurular, SKD tarafından eksik evrak ve başvuru şartlarına uyumunun kontrolünün ardından, teknik ve jüri olmak üzere iki aşamalı bir değerlendirmeye alınacak. Değerlendirmede projeler, özgünlük, çevresel, sosyal ve ekonomik katkıları, pazarda talep görme, sürdürülebilir olma başlıkları altında incelenecek.

Yarışma duyurusunda, 'neden inovatif sürdürülebilirlik' sorusunun yanıtı şöyle veriliyor:

Doğal kaynakların sınırlı olduğu ve ekonomik sistemin aynı zamanda toplumsal sorunlara çözüm olamadığı farklı platformlarda ayrı ayrı yer aldıysa da, sürdürülebilir kalkınma kavramı ilk defa1987’de Çevre ve Kalkınma Dünya Komisyonu’nun “Ortak Geleceğimiz” raporunda yer almıştır. O raporda gelecek kuşaklara yapılan vurguya ek olarak tanımlamalar artmış ve çeşitlendirilmiştir. SKD olarak biz sürdürülebilir kalkınmayı, insan yaşamının gereksinimleri ve doğal kaynakların sürdürülebilirliği arasında bir denge kurularak, ekonomik, çevresel ve toplumsal boyutlarıyla bugünden geleceğe uyumlu bir programlama yapılmasını amaçlayan bütünsel bir yaklaşım olarak tanımlıyoruz. Benzersiz, yeni ve yaratıcı fikirlerin ticari bir faydaya dönüştürülme süreci olarak tanımladığımız inovasyonu sürdürülebilir kalkınmanın gerekli ve önemli bir unsuru olarak görüyoruz.

Bizim için inovatif sürdürülebilirlik, sürdürülebilir kalkınmaya somut anlamda katkı sağlayacak ürün/hizmetlerin üretim, yönetim ya da süreçlerinin yenilikçi ve özgün bir yaklaşımla ele alınmasıdır. Bu yaklaşımla birlikte yenilikçi ürün ve hizmetler, toplumsal, çevresel ve ekonomik anlamda bir fayda sağlamayı amaçlar. Başka bir deyişle bu ürünler, kullanıcılarında değer yaratan, çevresel, ekonomik ve sosyal bakımdan sürdürülebilir olan orijinal fikirlerin ticari bir faydaya dönüştürülmüş halidir.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/inovatif-surdurulebilirlik-uygulamalari-yarismasi_107120.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!