Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Interface "Reconnect" Yarışmasına Doğasever Tasarımcıları Bekliyor

Küresel ölçekte karo halı imalatı sektörünün öncü firmalarından olan Interface, ReConnect başlıklı global bir yarışma başlatıyor. Interface yarışmaya, doğaya olan sevgiyi yani biyofili konseptini hedefleyen mimar ve kentsel tasarım yarışmacılarını davet ediyor.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

Interface "Reconnect"  Yarışmasına Doğasever Tasarımcıları Bekliyor Interface "Reconnect" Yarışmasına Doğasever Tasarımcıları Bekliyor
SON BAŞVURU TARİHİ 1 Nisan 2013
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ 6 Mayıs 2013
DÜZENLEYEN

Interface

+ Ajandama Ekle

Interface’in ReConnect yarışması, doğa aşkıyla inşa edilmiş ortamların içinde ya da şehirlerin dışında tasarımı nasıl etkileyebileceğine dair düşüncelerini sunmak üzere mimarları, tasarımcıları ve bu bölümlerdeki öğrencileri davet ediyor. ReConnect yarışması, aynı zamanda çalışma ve yaşama için doğa sevgisi esaslı tasarımlara global ilgiyi çekebilmeyi ve yeni fikirlerin üretilmesini teşvik etmeyi hedefliyor.

Interface Başkan Yardımcısı Maria Davlantes “Biyofili esaslı tasarım, insanlığın doğayla bağlantısını güçlendiren, ‘amaca yönelik’ tasarımdır oldukça önemlidir” diyor. Davlantes sözlerine “Hayalimiz ReConnect yarışmamızın herkesi hayran bırakacak doğa sevgisi esaslı tasarım örneklerine ilham olmasıdır. Bu önemli alanın uluslararası arenada öne çıkmasını ve daha geniş tasarım camiasını etkilemesini mutlulukla karşılıyoruz” şeklinde devam etti.

Yarışmanın birincisi, tasarım dünyasının seçkin isimlerinden oluşan bir jüri tarafından seçilecek. Jüri; New York City Fox Architects’in yöneticisi Robert D. Fox, Sydney Indesign Publishing Editoryal Direktörü Paul McGillick ve Galler Cardiff Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden Profesör Richard Weston’dan oluşuyor.

Jüri, birinciyi www.interfacereconnect.com sitesinden yapılacak olan sosyal medya bazlı oylama ile belirlenen altı finalistin arasından seçecek. Yarışma başvuruları 1 Nisan 2013 Pazartesi günü sona erecek. Kazanan ise 6 Mayıs 2013 tarihinde ilan edilecek.

Yarışma sayesinde, tasarımcılar doğa sevgisi esaslı hayallerini gerçeğe dönüştürme ve tasarımın gelişimine katkıda bulunma fırsatına sahip olacaklar. Katılacak adaylar www.interfacereconnect.com  web sitesinden ReConnect sayfasını ziyaret ederek;

• Sevdikleri bir alanı doğa ile bir araya getirerek düşüncelerinin bir resmini (eskiz, çizim, sunum) yükleyecek ve
• Yükledikleri resme maksimum 500 kelimeyle bir açıklama yazacaklar.

Seyahat Ödülü

Kazanan tasarımcı doğa sevgisinin tasarımdaki etkisini gözlemlemek üzere konaklama ve ulaşım masrafları dahil üç gece dört günlük bir seyahat ödülüne sahip olacak. Kazanan tasarımcı, seyahat için üç yerden birini seçebilecek; Singapur, San Francisco, ABD ya da Cornwall, İngiltere. Seyahatin temaları olarak, Singapur’un ‘bahçe içinde bir şehir’ haline gelme hedefine nasıl ulaştığını keşfetmek, San Francisco’nun popüler anıtları ile dinamik tasarımındaki doğallığı incelemek ve İngiltere’de insanoğlunun doğaya olan bağımlılığını araştıran Eden Projesi’nin derinliklerine inmek fırsatları sunuluyor.

Yarışma şartları ve ayrıntılı bilgi için yarışmanın resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/interface-reconnect-yarismasina-dogasever-tasarimcilari-bekliyor-_104910.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!