Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Hakkasan Dubai’ye Amerikan Sertağaçlarının Olağanüstü Kullanımı Ödülü

Michelin yıldızlı önde gelen Çin Lokantası Hakkasan Dubai, Jumeirah Emirates Towers, Dubai’de gerçekleşen 2012 Yılı Ticari İç Tasarım (CID) Ödülleri’nde 'Ortadoğu'da Amerikan Sertağaçlarının Olağanüstü Kullanımı' ödülünü kazandı.

yapi.com.tr

Ödüller

Hakkasan Dubai’ye Amerikan Sertağaçlarının Olağanüstü Kullanımı Ödülü Hakkasan Dubai’ye Amerikan Sertağaçlarının Olağanüstü Kullanımı Ödülü

p>Amerikan Sertağaç İhracat Konseyi (AHEC), Amerikan sert ağaçlarının önde gelen tasarım projelerinde kullanımını teşvik eden kapsamlı tanıtım kampanyasının bir parçası olarak yeni bir ödül kategorisi oluşturulması sonucu bu yıl ikinci kez CID Ödülleri’ni destekledi. AHEC’in, ödüllere 'altın sponsor' olarak katılımı da, öncü iç tasarım uygulamalarını yönlendirme isteğini ve Amerikan sert ağaçlarının sunduğu potansiyel uygulama farkındalığını artırma konusundaki kararlılığını yansıtıyor.

Woods Bagot’un kıdemli ortağı ve kentsel tasarım uygulama lideri Steven Velegrinis ve mimarı Banah Mustafa, ödüllerini AHEC’in Afrika, Orta Doğu, Hindistan ve Okyanusya Direktörü Roderick Wiles’ten aldılar. Hakkasan Dubai Projesi’nin yürütücülüğünü üstlenen ve tasarım, tesis planlama konularında uzmanlaşmış küresel bir tasarım stüdyosu olan Woods Bagot, geçen yıl aynı ödül için aday gösterilen Hakkasan Abu Dabi Projesi’nde de yer almışlardı.

'Yüksek Övgüye Değer' ödülü ise bu yıl Al Bateen Okul projesi için Dewan Mimarlık’a gitti. Ancak jüri üyelerine göre, Hakkasan Dubai iki boyutlu bir kaplama senaryonun ötesinde kullanılan ahşap ve ayrıca Amerikan kırmızı meşe güzelliğini vurgulayan eşsiz şekil ve yapısı için ödül kazandı. Abu Dhabi projelerinin bir evrimi olan ve sürdürülebilir Amerikan kırmızı meşesine fazla miktarda yer veren Hakkasan  Dubai Projesi için ödül almaktan onur duyduklarını açıklayan Steven Velegrinis, “Hakkasan Dubai’nin tasarımı, doğu Çin tasarımının modern uluslararası yorumlanması olarak gelişti. Dubai restoranında yeni olarak ilave 88 kişi kapasiteli ve yemyeşil bitki örtüsünden bir duvarla çevrili, Amerikan kırmızı meşesinden yapılmış ahşap köşk basamakları olan bir açık hava terası bulunmaktadır” dedi.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/yarismalar/hakkasan-dubaiye-amerikan-sertagaclarinin-olaganustu-kullanimi-odulu_102473.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!